90. parkrun Katowice

90 spotkań za nami, a w tym czasie dołączyło do nas 812 uczestników, którzy wspólnymi siłami przebyli 18 810 km! Oznacza to, że na swojej drodze minęliśmy nie tylko Australię, ale i Nową Zelandię...co tu dużo mówić, niedługo i równika nam braknie, tak bardzo się rozbiegaliście!

Początek lutego zmotywował czterech nowych uczestników, którzy spędzili z nami sobotni poranek. Witamy Magdę, Mateusza, Bartka i Sebastiana! Miło było was poznać i mamy nadzieję, że sobotni parkrun zapisze się w waszym kalendarzu na stałe

Park jeszcze oszroniony, w przeciwieństwie do waszej formy, która kwitnie aż miło patrzeć! 12 uczestników dzięki systematycznej sobotniej aktywności poprawiło swoje wyniki życiowe. Gratulacje dla Agnieszki, Ani, Ireny, Agnieszki, Pawła, Czesława, Patryka, Krzysztofa, Marka, Dariusza, Piotrka i Pawła. Już wiemy, kto stopił ten lód na trasie, oby tak dalej!

Na mecie po raz kolejny nie zabrakło małego co nieco - na uczestników czekała herbata malinowa , kawa z mlekiem, ciastka maślane, pierniczki, słynne wafelki przekładane od Rafała, a także krówki od Mateusza. Czasami zastanawiamy się, czy to nasz poczęstunek sprawia, że wstajecie rano i szybko biegniecie do mety ;)

Wszyscy tworzymy parkrun - jedni przemierzają trasę, inni pomagają zorganizować pomiar czasu, ustawienie trasy, zdjęcia czy też w inny sposób dbają, by uczestnicy mieli wszystko, czego im potrzeba. Dziękujemy wam za to, że po raz kolejny mogliśmy spotkać się na pięciu kilometrach po parku. Dzisiejsze spotkanie pomogli zorganizować:

koordynator biegu: Artur Rosiński
pomiar czasu: Anna Stachurska
skanowanie uczestników: Artur Rosiński
pozycje na mecie: Joanna Szajbel
oznaczenie trasy: Przemysław Gonera, Joanna Szajbel
zdjęcia: Sonia Słupianek
przechowywanie i dostarczenie sprzętu: Przemysław Gonera, Agnieszka Pałyga, Anna Stachurska, Joanna Szajbel, Rafał Mykała
catering: Anna Stachurska, Rafał Mykała, Mateusz Banaś
zamykający stawkę: Rafał Mykała (najlepiej zabezpieczona trasa biegu pokonana aż 4-krotnie!)

Łącznie 8 osób pomogło w organizacji spotkania, dziękujemy! Jeśli chcesz dołączyć do grona wolontariuszy, zapraszamy! Wystarczy zgłosić się na naszym profilu na facebooku lub napisać maila na adres katowicebiuro@parkrun.com.

Pierwsze uczestniczki na mecie:
Agnieszka Winkler 23:15 [PB]
Bernadetta Sarat 25:08 [prosto z Holandii]
Anna Gogolin 25:42

Pierwsi uczestnicy na mecie:
Tomasz Iwanyszyn 19:48 [50 bieg parkrun - gratulacje!]
Paweł Pierzchalski 19:54 [PB]
Krzysztof Duda 20:13

Najlepsze współczynniki procentowe uzyskali:
Krzysztof Duda 68,51%
Tomasz Iwanyszyn 66,58%
Paweł Pierzchalski 64,99%

Cieszymy się, że nasze spotkania rosną w siłę i jest nas coraz więcej. Zaproś więc swoich znajomych, bliskich, sąsiadów i pokaż jak fajnie można spędzać sobotnie poranki!  Widzimy się już za tydzień na Bieg Walentynkowy - 91. parkrun Katowice! ♥♥♥