Trasa

Lokalizacja trasy to Park im.Stefana Żuromskiego i Park Nadmorski - strefa uzdrowiskowa. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to nawierzchnia asfaltowo ? polbrukowa oraz płytki piaskowe/kostka granitowa brukowa na Aleji Nadmorskiej, płyty granitowe.. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

Prosimy pamiętać, że parkrun organizowany jest na ogólnodostępnym terenie. W celu zachowania bezpieczeństwa wszystkich jego użytkowników prosimy ustąpić pierszeństwa innym użytkownikom terenu. Być może Twój wynik będzie nieco gorszy i nie uda Ci się uzyskać kolejnego rekordu osobistego tym razem, ale przyczyni się do wyeliminowania kolizji i wypadków.

Jesteśmy przyjaźni środowisku naturalnemu, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie na miejsce spotkania spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu wraz z innymi. Prosimy pamiętać, że odpowiedzialność za pojazdy ponoszą ich właściciele.

Bezpieczeństwo na trasie

parkrun Kołobrzeg jest cyklicznym spotkaniem, które ma służyć w bezpieczny sposób całej społeczności. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom naszych spotkań, jak również innym znajdującym się na trasie lub w jej okolicy. Dlatego prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 • W trakcie udziału prosimy uważać na otoczenie, w tym w szczególności innych użytkowników terenu.
 • Dzieciom poniżej 11 lat musi towarzyszyć rodzic/opiekun lub inny uczestnik wskazany przez rodzica/opiekuna.
 • W miarę możliwości prosimy o dotarcie na miejsce spotkania pieszo, rowerem lub środkami transportu publicznego w celu zredukowania niekorzystnego oddziaływania naszych spotkań na środowisko,
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji wolontariat,
 • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na nasze spotkanie samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, w szczególności jeżeli jesteś spóźniony(a)!
 • Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym zlokalizowana jest trasa, jak również samą trasę. Prosimy uważać w szczególności na rowerzystów, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służbowe, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
 • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km.
 • Prosimy pamiętać o rozgrzewce przed udziałem w naszych spotkaniach,
 • W momencie zauważenia problemów u innego uczestnika, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi.
 • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od uczestników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą im towarzyszyć.
 • W związku z faktem, że spotkania parkrun organizowane są na zewnątrz istnieje ryzyko obecności kleszczy, które przenoszą bakterie wywołujące Boreliozę. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat choroby oraz sposobów zapobiegania jej prosimy zapoznać się z dodatkową informacją tutaj.
 • Do udziału w parkrun zapraszamy również uczestników z psami. W przypadku udziału z psem prosimy o trzymanie psa na krótkiej smyczy oraz pod kontrolą przez cały czas trwania spotkania. Prosimy również o zapoznanie się z zasadami udziału z psem w sekcji pomoc.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że parkrun Kołobrzeg będzie bezpiecznym spotkaniem dla wszystkich.

Współczynnik wieku

W ramach wszystkich spotkań parkrun obliczany jest Współczynnik wieku w celu umożliwienia uczestnikom porównywania wyników.

W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Dodatkowo, Współczynnik wieku pozwala porównywać wyniki uzyskane na różnych dystansach, np. 5km oraz maraton.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy odwiedzić stronę pomoc.

Przebieg trasy

Opis trasy

Start - atrakcyjne miejsce na ul. gen.Władysława Sikorskiego pomiędzy pomnikiem Saniatariuszki a kortami ziemnymi (przez wiele lat to miejsce było startem dla Biegu Zaślubin-15km). Okolice startu są objęte terenem Parku im. Stefana Żeromskiego i wiedzie najpierw w kierunku wschodnim przez ul. Antoniego Sułkowskiego z nawrotem przed ul. Wschodnią. Powrót w kierunku zachodnim ul. Antoniego Sułkowskiego i jesteśmy blisko morza Bałtyckiego z pięknym widokiem na morze i nie rzadko z powiewem wiatru i mocnym wiatrem z kierunku zachodniego i północno- zachodniego. Na trasie mijamy historyczny Kamienny Szaniec a po lewej stronie niewidoczny Amfitetr, niegdyś Piosenki Żołnierskiej. Następnie wbiegamy w Aleję Nadmorską, która po rewitalizacji wygląda okazale. Po środku piaskowe płytki a po bokach 2 pasy z kamiennej kostki. Pod koniec Alei Nadmorskiej przed Sanatorium Bałtyk skręcamy w dół wg. mapki biegu i dobiegamy do miejsca gdzie trasa biegu przecina ścieżkę rowerową i wbiegamy na ul. Marii Rodziewiczówny na której wyłożone są płyty granitowe z szeroką aleją spacerową. Mijamy Sanatorium Gryf, Mewę III, Sanatorium IKAR , Sanatorium LECH i dobiegamy na metę biegu. Wzdłuż ulicy Marii Rodziewiczówny rozmieszczone są długie ławy dla wypoczynku odwiedzających Kołobrzeg i kuracjuszy.

Udogodnienia

Jak dotrzeć na start

Lokalizacja startu

Start i meta umiejscowione są przy pomniku Sanitariuszki / kortów miejskich przy ul. Sikorskiego.

Dojazd transportem publicznym

Na miejsce startu dotrzeć można środkami komunikacji publicznej korzystając z linii autobusowej nr 1,2,4,5,6,8. W celu dotarcia na miejsce biegu należy wysiąść przy przystanku przy dworcu PKP i PKS.

Dojście pieszo

Park im. Stefana Żeromskiego to miejsce gdzie znajdują się miejskie korty tenisa ziemnego i pomnik Sanitariuszki i Muszla Koncertowa. Od przystanku autobusowego należy dojść do wiaduktu kolejowego (ok. 300 m) i zejść w kierunku morza i kortów. Drugi wariant to przejście z lewej strony dworca kolejowego od ul. Solnej i Regionalnego Centrum Kultury a następnie prosto do końca ul. Władysława Reymonta i skręcenie w prawo w ul. Marii Rodziewiczówny do pomnika Sanitariuszki.

Dojazd samochodem/rowerem

Dojazd na miejsca startu od strony Białogardu i Koszalina przez rondo Solidarności w kierunku Amfitetru a potem w lewo ul. Kościuszki i w lewo przez ul. Grottgera. Drugi wariant z kierunku Szczecina ze skrzyżowania z ul.VI Dywizji Wojska Polskiego w lewo w kierunku na port przez ul. Żurawią przez ul. Solną, ul. Zdrojową do wiaduktu kolejowego a potem za wiaduktem w lewo przez ul. Grottgera do ul. gen. Władysława Sikorskiego.

Kawiarnia

Brak lokalu w pobliżu trasy biegu.