Trasa

Lokalizacja trasy to Nadleśnictwo Karczma Borowa. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to piacztysta leśna droga utwardzona, asfaltowo-kanienista ścieżka rowerowa oraz asfalt.. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

Prosimy pamiętać, że parkrun organizowany jest na ogólnodostępnym terenie. W celu zachowania bezpieczeństwa wszystkich jego użytkowników prosimy ustąpić pierszeństwa innym użytkownikom terenu. Być może Twój wynik będzie nieco gorszy i nie uda Ci się uzyskać kolejnego rekordu osobistego tym razem, ale przyczyni się do wyeliminowania kolizji i wypadków.

Jesteśmy przyjaźni środowisku naturalnemu, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie na miejsce spotkania spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu wraz z innymi. Prosimy pamiętać, że odpowiedzialność za pojazdy ponoszą ich właściciele.

Bezpieczeństwo na trasie

parkrun Leszno jest cyklicznym spotkaniem, które ma służyć w bezpieczny sposób całej społeczności. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom naszych spotkań, jak również innym znajdującym się na trasie lub w jej okolicy. Dlatego prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 • W trakcie udziału prosimy uważać na otoczenie, w tym w szczególności innych użytkowników terenu.
 • Dzieciom poniżej 11 lat musi towarzyszyć rodzic/opiekun lub inny uczestnik wskazany przez rodzica/opiekuna.
 • W miarę możliwości prosimy o dotarcie na miejsce spotkania pieszo, rowerem lub środkami transportu publicznego w celu zredukowania niekorzystnego oddziaływania naszych spotkań na środowisko,
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji wolontariat,
 • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na nasze spotkanie samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, w szczególności jeżeli jesteś spóźniony(a)!
 • Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym zlokalizowana jest trasa, jak również samą trasę. Prosimy uważać w szczególności na rowerzystów, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służbowe, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
 • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km. W przypadku braku pewności zalecamy wcześniejszą wizytę u lekarza specjalisty oraz wykonanie odpowiednich badań,
 • Prosimy pamiętać o rozgrzewce przed udziałem w naszych spotkaniach,
 • W momencie zauważenia problemów u innego uczestnika, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi.
 • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od uczestników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą im towarzyszyć.
 • Ze względów bezpieczeństwa jednoczesny udział z wózkiem i psem jest niedozwolony.
 • W związku z faktem, że spotkania parkrun organizowane są na zewnątrz istnieje ryzyko obecności kleszczy, które przenoszą bakterie wywołujące Boreliozę. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat choroby oraz sposobów zapobiegania jej prosimy zapoznać się z dodatkową informacją tutaj.
 • Do udziału w parkrun zapraszamy również uczestników z psami. W przypadku udziału z psem prosimy o trzymanie psa na krótkiej smyczy oraz pod kontrolą przez cały czas trwania spotkania. Prosimy również o zapoznanie się z zasadami udziału z psem w sekcji pomoc.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że parkrun Leszno będzie bezpiecznym spotkaniem dla wszystkich.

Współczynnik wieku

W ramach wszystkich spotkań parkrun obliczany jest Współczynnik wieku w celu umożliwienia uczestnikom porównywania wyników.

W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Dodatkowo, Współczynnik wieku pozwala porównywać wyniki uzyskane na różnych dystansach, np. 5km oraz maraton.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy odwiedzić stronę pomoc.

Przebieg trasy

Opis trasy

Po starcie, po 60 m skręcamy w prawo pod kątem 90 stopni w prawo i biegniemy leśną, utwardzoną piaszczystą drogą na przez około 1 km, następnie skręcamy lekko w prawo, aby pokonać 400 km pokonać nieznaczne wzniesienie (droga ?pod górkę”). Biegniemy następne ok 600 m i skręcamy w prawo (pod kątem 90 stopni) kierując się na ścieżkę rowerową. Biegniemy prosto wzdłuż ścieżki rowerowej 1,6 km, by znowu nieznacznie skręcić w prawo i biec wzdłuż ścieżki około 300 m. Następnie skręcamy w prawo, na drogę piaszczystą, utwardzoną. Trasa biegnie ok. 450 m a następnie skręcając w prawo trasa prowadzi drogą z nawierzchnią asfaltową (ok 600 m) i dociera do mety.

Udogodnienia

Jak dotrzeć na start

Lokalizacja startu

Start i zakończenie biegu na terenie Nadleśnictwa Karczma Borowa.

Dojazd transportem publicznym

Do miejsca, gdzie odbywa się bieg można dojechać autobusami linii nr 6 ?REJTANA Spółdzielnia” oraz linii nr 3 ?OSIECKA cmentarz”, które ruszają spod dworzec głównym.

Dojście pieszo

Aby dotrzeć do miejsca biegi rowerem z Rynku kierujemy się na ul. Bracką, przejeżdżamy ul. Chrobrego i wjeżdżamy w ul. Krótką. Mijamy ul. Królowej Jadwigi i dojeżdżamy do Dąbrowskiego. Tam już małym zygzakiem wpadamy na planty. Jedziemy obok Szkoły Podstawowej nr 10, następnie planty ciągną się między blokami (Prochownia/Sikorskiego), dalej między domkami jednorodzinnymi aż dojeżdżamy do przejścia/przejazdu podziemnego (pod. Al. Konstytucji 3 go Maja). Następnie mijamy cmentarz miejski po lewej a wieżowce osiedla Przyjaźni po prawej a następnie Armii Krajowej po lewej aż dojeżdżamy do osiedla domków jednorodzinnych a po przejechaniu 2,1 km dotrzemy do celu.

Aby dotrzeć na miejsce biegi pieszo, prosimy iść ul. Dworcową 1 (na południe). Po 160m, na rondzie, dalej idź prosto (ok. 30m) i kontynuuj marsz wzdłuż ul. Polna. Po 260 m prosimy kręcić w lewo w wiadukt im. Generała Grota-Roweckiego i kontynuować wzdłuż ul. Generała Stefana Grota-Roweckiego. Następnie cały czas kierować się prosto wzdłuż Aleje Jana Pawła II (ok 1,7km) i później wzdłuż ul. Ewarysta Estkowskiego. Następnie przejść przez 1 rondo i idąc 1,4 km, skręć w lewo w ul. Kameruńską, by po 400 m podążając w kierunku Nadleśnictwa Karczma Borowa (Karczmy Borowej), by dotrzeć do celu

Dojazd samochodem/rowerem

Jadąc z kierunku Wrocławia należy jechać Droga Krajową nr 5 (DK5-wzdłuż Trasy 5). Po przekroczeniu tablicy z napisem Leszno, należy kontynuować podróż wzdłuż ul. Aleje Konstytucji 3 Maja (2,3 km). Następnie skręcić w prawo w ul. Kąkolewska i przejechać przez 1 rondo. Następnie po przejechaniu 1,7 km ? skręcić w prawo w ul. Kameruńska i jechać ok. 400 m kierunku Nadleśnictwa Karczma Borowa (Karczmy Borowej). Jadąc z kierunku Poznania należy jechać Droga Krajową nr 5/E261. Po przekroczeniu tablicy z napisem Leszno, należy kontynuować podróż dalej drogą E261. Na 3 rondzie skręcić w pierwszy zjazd w ul. Aleje Konstytucji 3 Maja, a po 900 m skręć w lewo w ul. Kąkolewska. Należy przejechać przez 1 rondo, a po przejechaniu 1,7 km ? skręcić w prawo w ul. Kameruńska i jechać ok. 400 m kierunku Nadleśnictwa Karczma Borowa (Karczmy Borowej). Jadąc z kierunku Wschowa/Głogów/Zielona Góra należy jechać Droga Krajową nr 125 (DK12-wzdłuż Trasy 12). Po przekroczeniu tablicy z napisem Leszno, należy kontynuować podróż wzdłuż ul. Szybowników, przejechać wiadukt im. Gen. Grota-Roweckiego, następnie dalej prosto wzdłuż ul. Aleje Konstytucji 3 Maja i następnie prostu w ul. Estkowskiego. Na pierwszym (1) rondzie skręcić w trzeci zjazd w ul. Unii Europejskiej. Dojechać do 2 ronda, wybrać pierwszy zjazd (skręcić w prawo) i po przejechaniu 1,7 km, znowu skręcić w prawo w ul. Kameruńska. Jechać ok. 400 m kierunku Nadleśnictwa Karczma Borowa (Karczmy Borowej).

Kawiarnia

HOMEPAGECAFEPARAGRAPH