Zmiana trasy parkrun Łódź od 31 lipca 2021!

parkrun Łódź nowa trasa 2021
Cześć i czołem!
W związku z tym, że nasz Park im. ks. J. Poniatowskiego jest zamknięty do odwołania po lipcowych burzach i wichurach jesteśmy zmuszeni tymczasowo zmienić miejsce naszych spotkań.
Od najbliższej soboty (31 lipca 2021) będziemy się widywać w nowej lokalizacji w parku im. J. Piłsudskiego, który będzie naszym nowym domem do czasu ponownego udostępnienia parku im. Poniatowskiego.

Poniżej prosta mapka co i jak
Trasa to 3 okrążenia po około 1,66km (przebieg trasy dostępny tutaj: https://bit.ly/parkrun-Lodz-nowa-trasa).

Startujemy z "rondka", biegniemy w kierunku Al. Unii, zawracamy w oznaczonym miejscu i biegniemy tartanem aż do jego nawrotki przy ulicy Krzemienieckiej. Start i meta są w tym samym miejscu.

Parking znajduje się w odległości 15m od miejsca startu.

Dla osób poruszających się komunikacją miejską - oznaczyliśmy przystanki.

Prosimy o przekazanie informacji wszystkim zainteresowanym.
Do zobaczenia w sobotę o 9:00!

 

Podsumowanie #313 parkrunu w Łodzi

W ubiegłą sobotę, czyli 23 czerwca, pogoda dopisała. Pomimo przewróconego na trasie drzewa, które trzeba było ominąć, nadrabiając kilka metrów, aż 23 osoby na 110 biegnących zrobiły parkrunowy rekord życiowy!

Biorąc pod uwagę, iż 23 czerwca to Dzień Ojca, przeprowadziliśmy wywiad z panem Bartłomiejem, biegającego już od 15 lat, na co dzień pracującego jako architekt. Jak sam mówi, biega 2-3 razy w tygodniu, przede wszystkim aby dbać o formę, czy nie zyskiwać na wadze. Jego główną motywacją do przyjścia na nasz bieg są dzieci, które z resztą bardzo aktywnie uczestniczą w wolontariacie, do którego jak co tydzień zapraszamy!

Jak już zapewne wiecie, 30 czerwca obchodzimy swoje 6 urodziny! Z tej okazji serdecznie zapraszamy do przyjścia ze znajomymi, tymi biegowymi, oraz tymi, którzy z bieganiem nic wcześniej nie mieli do czynienia. Jest to jeden z niewielu biegów, na który może sobie pozwolić każdy, ze względu na chociażby brak limitu czasowego, oraz wiekowego. Zachęcamy również do przygotowania własnych wypieków, które umilą czas spędzony po przekroczeniu linii mety :D
Untitled

 

 

parkrun Łódź #308

W minioną sobotę, niezmiennie spotkaliśmy się w Parku na Zdrowiu, aby wspólnie pokonać dystans 5 kilometrów.

Na mecie jako pierwszy zameldował się Bartosz Strojkowski, bardzo blisko złamania 18 minut (18:01), a tuż za nim Robert Jasion (18:07), oraz Piotr Rosiak (18:11). Z pań jako pierwsza przybiegła Agata Walczak (ok. 20:50), następnie Joanna Maciejewska (24:08), oraz Małgorzata Zięba (25:55).

W nowej serii cotygodniowych wywiadów, mieliśmy okazję porozmawiać z Panią Anitą, zarówno biegaczką, jak i kijkarką. Biegać zaczęła 3-4 lata temu, a na nasze biegi, przychodzi głównie ze względu na atmosferę i wspaniałych ludzi. Parkrun "motywuje do wczesnego wstawania w sobotni poranek, zamiast wylegiwania się w łóżku do południa". Pozwala to rozpocząć dzień, oraz pracować nad kondycją.

Dodatkowo, dzięki tej samej trasie, możemy porównywać swoje rezultaty na przestrzeni tygodni, miesięcy, czy nawet lat.

Najbliższe dwie edycje będą edycjami specjalnymi. Najpierw 26 maja pobiegniemy z okazji Dnia Matki, a tydzień później, czyli 2 czerwca, oddamy Parkrun najmłodszym, z okazji Dnia Dziecka.

Jak zawsze zachęcamy do zgłaszania się na wolontariat poprzez wiadomość prywatną na Facebooku. Zapraszamy każdego - niezależnie od wieku, czy doświadczenia. Koordynator, czyli osoba w niebieskiej kamizelce, zawsze służy niezbędną pomocą :D

DSCF6856-min

 

 

 

 

 

 

Witamy na Zdrowiu! parkrun Łódź #299

W minioną sobotę, 17 marca 2018 roku o godzinie 9:00 rano, miała miejsce prezentacja nowej trasy parkrun Łódź w parku na Zdrowiu. Zdecydowanie prostsza, szybsza i posiadająca mniej zakrętów. Spora ilość śniegu nie zniechęciła biegaczy i na mecie pojawiło 112 osób!

Linię mety jako pierwszy przekroczył Maurycy Oleksiewicz, osiągając czas 18:48, wyprzedzając Piotra Kruka (19:47), oraz Janusza Pietrasiaka (20:15). Z kobiet najszybsza okazała się Agata walczak, przekraczając linię mety po 23 minutach i 17 sekundach, z ponad 2 minutową przewagą nad Agnieszką Jaros (25:33), oraz Dominiką Wicińską-Reus (26:10).

Opinie biegaczy są różne, dla jednych jest to trasa zbyt monotonna, z długimi podbiegami, a dla drugich jest idealna do robienia świetnych wyników dzięki swej prostocie.

- Osobiście miałem przyjemność otwierać stawkę jadąc rowerem, lecz po niecałym kilometrze zacząłem się zakopywać, a dodatkowy, pomimo tego że lekki, to długi podjazd skutecznie mnie spowolnił. Po wyprzedzeniu przez czołówkę, odpuściłem dalszą walkę ze śniegiem i postanowiłem przejść na ścieżkę po drugiej stronie, którą wracali. Podczepiłem się gdy już było z górki i aż do momentu gdy poślizgnąłem się na rondzie udało mi się prowadzić stawkę - mówi Konrad Prasal, który w inauguracyjnym biegu na Zdrowiu był wolontariuszem zabezpieczającym trasę na rowerze.

W najbliższą sobotę 300 parkrun w Łodzi. Prognozy pogody zapowiadają słońce oraz temperaturę powyżej zera. Mamy nadzieję, że na starcie zjawi się prawdziwy tłum biegaczy. Do zobaczenia!

Kliknij na zdjęcie poniżej aby zobaczyć galerię 299 biegu parkrun w Łodzi:

299-parkrun-lodz

 

Pożegnanie z parkiem Poniatowskiego – #298 parkrun Łódź

W sobotę 10 marca, na starcie 298 biegu parkrun Łódź, pojawiło się 178 zawodników. Jest to sporo, porównując do ostatnich biegów, lecz była to wyjątkowa okazja. Po raz ostatni amatorzy biegania mogli wystartować na starej trasie, prowadzącej ścieżkami Parku im. Ks. J. Poniatowskiego. Pogoda sprzyjała biegaczom, więc nawet dinozaur biegnący na końcu stawki miał świetny wynik :D

Najlepszy wynik na dzisiejszym biegu wśród mężczyzn zajął Tomek Kunikowski z czasem 18:31, na drugiej pozycji wbiegł Piotr Rosiak osiągając wynik 19:12, a podium zamknął Robert Wójcik, który przybiegł po 19 minutach i 28 sekundach. Wśród kobiet jako pierwsza linię mety przekroczyła Edyta Bartela z czasem 21:20, druga przybiegła Marta Bukowska (22:24), a czołówkę domknęła Joanna Spułtowska z czasem 23:01.

Już za tydzień widzimy się w Parku na Zdrowiu, niezmiennie o 9 rano. Start wyznaczony jest naprzeciwko wejścia do zoo, a szczegółowy jej przebieg możecie zobaczyć na naszej stronie, w zakładce trasa.

Na nasz bieg zapraszamy wszystkich! Od najmłodszych do najstarszych. Osoby z psami, jak i... dinozaury :D

29062699_1232046320261271_1999942965807546368_o

⇐ Nowsze wiadomości