Raport z 40 biegu w dniu 30 marca 2013

Ostatni marcowy parkrun odbył się 30 marca 2013. Była to edycja Wielkanocna pod hasłem "w pogoni za zajączkiem". Chociaż pogoda bardziej przypominała Bieg Bożonarodzeniowy, na starcie zjawiła się rekordowa ilość zawodników: 89! W tym tygodniu, podobnie jak w grudniu odbyła się mała impreza świąteczna: na stole znalazło się mnóstwo słodkości, jajeczka, biała kiełbaska i domowej roboty żurek. Pomimo chłodu, większość zawodników zdecydowała się pozostać w parku jeszcze długo po zakończeniu biegu.
Zgodnie z zapowiedzią, wśród osób obecnych na dzisiejszym biegu zostały rozlosowane 3 książki "Bieganie nie tylko dla żółtodziobów", które ufundowało nam Wydawnictwo Rebis. Szczęście uśmiechnęło się do: Sylwii Czechowicz, Konrada Woźniaka i Piotra Barkiewicza. Gratulacje!
W biegu udział wzięła rekordowa liczba 89 biegaczy (18 kobiet i 71 mężczyzn). Jako pierwszy na mecie zameldował się Witek Jasiński z czasem 19:25. Drugi na mecie pojawił się Artur Świstek (19 minut i 40 sekundy), a trzeci był Arek Woźniak (20:58). Wśród kobiet tryumfowała Agata Walczak, która linię mety przekroczyła po równiutkich 24 minutach. Druga na mecie była Ewa Wonko (27:14). Trzecie miejsce zajęła Magda Gula, której pokonanie 5 kilometrów zajęło 27 minuty i 53 sekundu.

Dziękujemy wszystkim obecnym za sportową postawę i przede wszystkim dobrą zabawę!
Pełne wyniki znajdziecie tutaj: parkrun Łódź bieg 40 wyniki

Do zobaczenia w przyszłą sobotę! Zbiórka przy wejściu do parku od ulicy Inżynierskiej o godzinie 8:45. Wolontariuszy zapraszamy na 8:30.

Przypominamy, że w przyszłym tygodniu odbędzie się wyłonienie osoby, która otrzyma buty od naszego sponsora, firmy adidas.

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na facebooku: parkrun Łódź facebook oraz: twitter parkrun Łódź.

Zdjęcia z biegu znajdziecie na: naszym profilu facebook . Jeżeli chcecie zobaczyć zdjęcia z biegu i afterparty to zdecydowanie powinniście zajrzeć do Doktorka .
Relacja z biegu (zdjęcia i film) dostępne są na stronie Dziennika Łódzkiego: Dziennik Łódzki - relacja z Wielkanocnego biegu parkrun

40

40 bieg parkrun Łódź galeria Doktorka