Witamy na Zdrowiu! parkrun Łódź #299

W minioną sobotę, 17 marca 2018 roku o godzinie 9:00 rano, miała miejsce prezentacja nowej trasy parkrun Łódź w parku na Zdrowiu. Zdecydowanie prostsza, szybsza i posiadająca mniej zakrętów. Spora ilość śniegu nie zniechęciła biegaczy i na mecie pojawiło 112 osób!

Linię mety jako pierwszy przekroczył Maurycy Oleksiewicz, osiągając czas 18:48, wyprzedzając Piotra Kruka (19:47), oraz Janusza Pietrasiaka (20:15). Z kobiet najszybsza okazała się Agata walczak, przekraczając linię mety po 23 minutach i 17 sekundach, z ponad 2 minutową przewagą nad Agnieszką Jaros (25:33), oraz Dominiką Wicińską-Reus (26:10).

Opinie biegaczy są różne, dla jednych jest to trasa zbyt monotonna, z długimi podbiegami, a dla drugich jest idealna do robienia świetnych wyników dzięki swej prostocie.

- Osobiście miałem przyjemność otwierać stawkę jadąc rowerem, lecz po niecałym kilometrze zacząłem się zakopywać, a dodatkowy, pomimo tego że lekki, to długi podjazd skutecznie mnie spowolnił. Po wyprzedzeniu przez czołówkę, odpuściłem dalszą walkę ze śniegiem i postanowiłem przejść na ścieżkę po drugiej stronie, którą wracali. Podczepiłem się gdy już było z górki i aż do momentu gdy poślizgnąłem się na rondzie udało mi się prowadzić stawkę - mówi Konrad Prasal, który w inauguracyjnym biegu na Zdrowiu był wolontariuszem zabezpieczającym trasę na rowerze.

W najbliższą sobotę 300 parkrun w Łodzi. Prognozy pogody zapowiadają słońce oraz temperaturę powyżej zera. Mamy nadzieję, że na starcie zjawi się prawdziwy tłum biegaczy. Do zobaczenia!

Kliknij na zdjęcie poniżej aby zobaczyć galerię 299 biegu parkrun w Łodzi:

299-parkrun-lodz