parkrun Łódź #308

W minioną sobotę, niezmiennie spotkaliśmy się w Parku na Zdrowiu, aby wspólnie pokonać dystans 5 kilometrów.

Na mecie jako pierwszy zameldował się Bartosz Strojkowski, bardzo blisko złamania 18 minut (18:01), a tuż za nim Robert Jasion (18:07), oraz Piotr Rosiak (18:11). Z pań jako pierwsza przybiegła Agata Walczak (ok. 20:50), następnie Joanna Maciejewska (24:08), oraz Małgorzata Zięba (25:55).

W nowej serii cotygodniowych wywiadów, mieliśmy okazję porozmawiać z Panią Anitą, zarówno biegaczką, jak i kijkarką. Biegać zaczęła 3-4 lata temu, a na nasze biegi, przychodzi głównie ze względu na atmosferę i wspaniałych ludzi. Parkrun "motywuje do wczesnego wstawania w sobotni poranek, zamiast wylegiwania się w łóżku do południa". Pozwala to rozpocząć dzień, oraz pracować nad kondycją.

Dodatkowo, dzięki tej samej trasie, możemy porównywać swoje rezultaty na przestrzeni tygodni, miesięcy, czy nawet lat.

Najbliższe dwie edycje będą edycjami specjalnymi. Najpierw 26 maja pobiegniemy z okazji Dnia Matki, a tydzień później, czyli 2 czerwca, oddamy Parkrun najmłodszym, z okazji Dnia Dziecka.

Jak zawsze zachęcamy do zgłaszania się na wolontariat poprzez wiadomość prywatną na Facebooku. Zapraszamy każdego - niezależnie od wieku, czy doświadczenia. Koordynator, czyli osoba w niebieskiej kamizelce, zawsze służy niezbędną pomocą :D

DSCF6856-min