Specjalne świąteczno – noworoczne edycje parkrun.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków parkrun do udziału w dodatkowych edycjach świąteczno - noworocznych do Lubina w dniach:

26.12.2019 r. godz. 9:00,

01.01.2020 r. godz. 9:00.

Dodatkowe edycje odbędą się w wielu lokalizacjach w Polsce, dlatego prosimy o śledzenie stron parkrun  poszczególnych lokalizacji aby wybrać dogodną dla siebie.

 

parkrun #215

parkrun Lubin
Numer wydarzenia 215
27 lipca 2019 roku

W tym tygodniu 38 osób biegało, biegało i chodziło po kursie, z których 1 to pierwsi uczestnicy, a 3 nagrywały nowe gry osobiste. Udział wzięli przedstawiciele 4 różnych klubów.

Wydarzenie było możliwe dzięki 5 wolontariuszom:

Elżbieta SOWA • Henryka KAWAŁKO • Irena BUDZIŃSKA • Rafał Kajetan SZKOP • Jakub Karol SZKOP

Dzisiejsze pełne wyniki i pełna historia wydarzeń można znaleźć na stronie Parkrun Lubin Results Page .

Rekord męski prowadzi Tobiasz BELGRAU, który nagrał czas 17:00 w dniu 25 marca 2017 r. (Numer wydarzenia 93).
Rekord kobiecy prowadzi Anna ZACZYŃSKA, która 15 kwietnia 2017 r. Nagrała godzinę 20:50 (numer wydarzenia 96).
Rekord kursu Age Grade prowadzona jest przez Barbarę KLUBĘ, która 24 grudnia 2016 r. Zarejestrowała 86,64% (25:42) (numer wydarzenia 80).

parkrun Lubin rozpoczął się 20 czerwca 2015 r. Od tego czasu 768 uczestników ukończyło 8 186 parkrunów na łączną odległość 40 930 km, w tym 1 051 nowych Osobistych. W sumie 117 osób zgłosiło się na ochotnika 1414 razy.

 

parkrun Lubin Numer wydarzenia 202 27 kwietnia 2019 roku

parkrun Lubin  Numer wydarzenia 202  27 kwietnia 2019 roku

W tym tygodniu 48 osób biegało, biegało i chodziło po kursie, z których 5 było pierwszych, a 4 nagrywało nowe gry osobiste. Udział wzięli przedstawiciele 3 różnych klubów.

Wydarzenie było możliwe dzięki 6 wolontariuszom:
Henryka KAWAŁKO • Stanisław DIDUSZKO • Marcin KACZANOWSKI • Gabriel ŁUCZAK • Aleks SIENKIEWICZ • Kamila ROLA

Dzisiejsze pełne wyniki i pełna historia wydarzeń można znaleźć na stronie Parkrun Lubin Results Page .

Rekord męski prowadzi Tobiasz BELGRAU, który nagrał czas 17:00 w dniu 25 marca 2017 r. (Numer wydarzenia 93). Rekord kobiecy prowadzi Anna ZACZYŃSKA, która 15 kwietnia 2017 r. Nagrała godzinę 20:50 (numer wydarzenia 96). Rekord kursu Age Grade prowadzona jest przez Barbarę KLUBĘ, która 24 grudnia 2016 r. Zarejestrowała 86,64% (25:42) (numer wydarzenia 80).

parkrun Lubin rozpoczął się 20 czerwca 2015 r. Od tego czasu 735 uczestników ukończyło 7 701 parkrunów na łączną odległość 38 505 km, w tym 1018 nowych Personal Bests. W sumie 112 osób zgłosiło się na ochotnika 1 329 razy.

 

Bieg parkrun #183

"Zima, zima, śnieżek prószy, marzną noski, marzną uszy" chciałoby się rzec. Jednak taka pogoda sympatykom parkrun nie przeszkadza. Wiedzą jak się ubrać w każdych okolicznościach.
     Jak w każdą sobotę punktualnie o godzinie 9:00 spotkali się w Parku Wrocławskim na 183 biegu parkrun.
Koordynator biegu - Marcin Kaczanowski podczas krótkiej odprawy poinformował uczestników o zasadach uczestnictwa, zwracając uwagę na warunki pogodowe. Śliska nawierzchnia i mokry śnieg to powód aby podczas biegania zachować szczególną ostrożność.
     W biegu wziął udział Paweł Jeż, którego lokalizacją stałą jest Warszawa. Przy okazji podzielił się najnowszymi wiadomościami ze stolicy. Uzyskał nowy rekord osobisty pokonując trasę w czasie 20:41 minut. Zajął drugie miejsce za Rajmundem Kiełczyńskim. Gratulujemy. Należy jednak podkreślić, że biegi parkrun to nie zawody. Tu każdy sam decyduje jakim tempem będzie biegł bez względu jakie ono jest. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że możemy również truchtać, maszerować z kijkami czy po prostu przejść trasę, to dochodzimy do wniosku, że parkrun jest dla wszystkich bez względu na wiek i predyspozycje. Właśnie tu możemy dążyć stopniowo do poprawy zdrowia oraz kondycji fizycznej.
     Zapraszamy wszystkich w każdą sobotę. Do tej pory udało się biegać nieprzerwanie od czerwca 2015 roku i wierzymy, że dalej dobra passa będzie trwała. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej parkrun Lubin.
 

Bieg #181

    Trochę białego puchu, oblodzony częściowo asfalt i ujemna temperatura nie przeszkodziła biegaczom parkrun w Lubinie dobrze się bawić na kolejnym 181 biegu. Sympatycy rekreacyjnego przebywania na świeżym powietrzu dają radę nawet przy ekstremalnych warunkach pogodowych.
     Koordynator biegu podczas odprawy poprosił uczestników aby szczególnie uważać na panujące warunki pogodowe gdyż łatwo można było "wpaść w poślizg". To był bieg szczególny. Andrzejki, Dzień Górnika, Barbary - były okazją do świętowania po biegu. Nie zabrakło słodkości i życzeń.
     Na biegu pojawiły się osoby z innych lokalizacji. Bogusław Milka z Warszawy, który na metę przybył pierwszy - gratulujemy. Na przedostatnim miejscu (ostatni to wolontariusz zamykający trasę) w grupie biegaczy na mecie zameldowała się Michella Kej z Jeleniej Góry, która zafascynowana trasą po drodze zrobiła wiele zdjęć parkowym dinozaurom.
     Sergey Aleshin przyjechał do nas z Moskwy. na swoim koncie ma 113 biegów. Jego pasją jest odwiedzanie różnych lokalizacji. Do tej pory odwiedził parkrun w 68 lokalizacjach na świecie i jak stwierdził to dopiero początek jego wzmagań. Nie bardzo rozumiał gdy biegacze rozmawiali o niskiej temperaturze jaka panowała - minus 3 stopnie. Podczas jego biegu  parkrun w Jakucku temperatura wynosiła minus 42 stopnie i jak podkreśla było wspaniale.
     Na mecie czekały smakołyki przygotowane przez Małgosię, Natalię i Andrzeja - dziękujemy.
     Piętnasty rok parkrun  to ponad 1650 spotkań każdego tygodnia w dwudziestu krajach na całym świecie wraz z około 270 tysiącami ludzi chodzących, truchtających, biegaczy i wolontariuszy każdego weekendu.
     To wszystko po to aby dążyć do poprawy zdrowia oraz kondycji fizycznej i psychicznej naszych uczestników i to wszystko mamy za darmo. Jednorazowa rejestracja na stronie parkrun.pl/lubin umożliwia nam udział w biegach parkrun nie tylko w Lubinie ale na całym świecie - podkreśla koordynator parkrun w Lubinie Andrzej Sowa.
     Nieprzerwanie od 2015 roku w każdą sobotę biegamy, truchtamy, maszerujemy i czekamy na wszystkich bez wyjątku, dla których zdrowie i kondycja fizyczna jest wartością samą w sobie.
     Zapraszamy w najbliższą i następne soboty.
Do zobaczenia.

⇐ Nowsze wiadomości