biuletyn parkrun Polska 30/06/2016

Witamy!


Przed Wami pierwsze wakacyjne wydanie naszego biuletynu a w nim, oprócz życzeń udanego wypoczynku namawiamy Was przede wszystkim na wsparcie naszej rywalizacji o tytuł Biegowego Wydarzenia Roku 2016 w plebiscycie organizowanym przez Festiwal Biegowy, jak również głosowanie na naszego Maćka, który został nominowany do tytułu Biegowego Dziennikarza Roku. Oprócz tego, zachęcamy do zadbania o bezpieczeństwo najmłodszych I zaopatrzenie swoich pociech w nasze opaski, dzięki którym Wasze dzieci będą bezpieczniejsze w czasie letniego odpoczynku. Dla szukających fajnej imprezy biegowej w okresie wakacji mamy zaproszenie do Szczecinka na II Szczecinecki Weekend Biegowy organizowany przez Marcina i Krzyśka – naszych koordynatorów parkrun. Ponadto, w sekcji za Linią Mety liczbowe podsumowanie naszych ostatnich edycji parkrun oraz garść ciekawostek ze świata pakrun. Lipiec i sierpień to dla parkrun czas rocznic oraz nowych otwarć, zajrzyjcie więc również do sekcji aktualności. W ramach cyklu Koordynatorzy parkrun Polska dziś przedstawiamy Kasię Ładońską opiekującą się wrocławską lokalizacją parkrun, a jako uczestniczków tygodnia prezentujemy sylwetki Patrycji i Piotra Kruków z parkrun Łódź.

Rozpoczął się sezon wakacyjny i letnie urlopy, w związku z którymi życzymy udanego wypoczynku w jak najbardziej aktywny sposób. Mamy nadzieję, że wszystkim udającym się na letnie wypady dopisze pogoda i wypoczynek będzie udany. Zapraszamy oczywiście do skorzystania z letnich edycji naszych biegów, które również w wakacje będą odbywały się co sobotę. Być może uda się Wam w trakcie przerwy wakacyjnej odwiedzić jakąś inną lokalizację parkrun zarówno w kraju, jak i innych państwach uczestniczących w naszej inicjatywie. W związku ze wzmożonym podróżowaniem chcemy zachęcić Was do przesyłania zdjęć oraz relacii z udziału w parkrun poza Waszą macierzystą lokalizacją w ramach naszej akcji ‘parkrun na wakacjach’, o której więcej napiszemy w kolejnym wydaniu naszego biuletynu za dwa tygodnie oraz na profilu Facebook parkrun Polska. Dla najlepszej relacji lub zdjęcia będziemy mieli nagrodę od naszych sponsorów, dlatego – jeżeli uda się Wam odwiedzić parkrun poza Waszym zwyczjowym miejscem startów, warto chwycić za apparat lub spędzić chwilę przed komputerem i pokazać lub opisać waszą wizytę.

Parkrunujesz – głosujesz!

Wszystkich, którzy uczestniczą w parkrun, a którzy nie oddali jeszcze głosu na naszą inicjatywę, zachęcamy do poświęcenia 2 minut i wsparcia parkrun w rywalizacji o miano Biegowego Wydarzenia Roku 2016. I choć jak wiecie rywalizacja nie jest w parkrun najważniejsza (oprócz tej z samym sobą), to w ramach plebiscytu chcemy zdobyć największą liczbę głosów i tym razem wygrać. Zwycięstwo będzie podziękowaniem dla naszych wspaniałych koordynatorów i wolontariuszy, dzięki którym cieszyć się co sobotę udziałem w parkrun!

Tak więc nie czekajcie i pomóżcie! Głosować można tylko do 7 września 2016 roku, poprzez formularz dostępny tutaj lub wysyłając wiadomość pod numer 70068 (koszt 65 gr netto). W treści wpisujemy BIEGI20.

UWAGA! Jedna osoba przy wykorzystaniu jednego numeru telefonu, może zagłosować tylko jeden raz. Głosując przez internet i podając ten sam numer telefonu, blokujemy jednocześnie ten numer telefonu w systemie sms – głosy oddane z tego numeru nie zostaną zaliczone.

Wyniki plebiscytu ogłoszone zostaną podczas Gali 7. PZU Festiwalu Biegowego, która odbędzie się w dniu 9 września w Krynicy-Zdrój.

Biegowy Dziennikarz Roku 2016

Również gorąco zachęcamy do oddania głosu na koordynatora parkrun Gdańsk, Macieja Gacha, który jest jedną z nominowanych osób w plebiscycie na Biegowego Dziennikarza Roku. Maciek, który koordynuje biegi w Gdańsku udziela się również dziennikarsko w trójmiejskich mediach, jak i współtworzy nasz biuletyn. Głosować na Maćka można poprzez formularz elektroniczny, który dostępny jest tutaj. Wystarczy kliknąć na poniższy link i w formularzu podajemy nr. telefonu oraz e-mail na który dostaniemy wiadomość, aby potwierdzić oddany głos!!!!

Również można oddać głos poprzez system SMS na numer 70068 o treści MEDIA6 + ew. uzasadnienie wyboru. Koszt sms to 0,65 zł z VAT. Pamiętacie, glosować można tylko raz.

Za każdy oddany głos w imieniu całej społeczności parkrun dziękujemy!

Bezpiecznie na wakacjach – opaski parkrun dla dzieci

Jak wiecie, w ramach parkrun możecie zaopatrzyć się w opaski z kodem parkrun, które oprócz udziału w parkrun mogą służyć poprawie bezpieczeństwa poza naszymi trasami. Dzisiaj chcielibyśmy zachęcić Was do zaopatrzenia w opaski Wasze pociechy, które poprzez umieszczenie na opasce Waszego telefonu będą bezpieczniejsze w razie zgubienia się. Z danych podawanych ostatnio w mediach wynika, że dzięki posiadanym opaskom z danymi rodziców zagubienia dzieci zmniejszyły się o połowę. Warto więc pomyśleć, czy nie zaopatrzyć Waszych dzieci w nasze opaski. Opaski dostępne są bezpośrednio na stronie producenta tutaj [http://www.opaskiratunkowe.pl/?parkrun,74] i kosztują tylko 30PLN (bezpłatna przesyłka). Opaski wykonane są ze specjalnego silikonu, który nie powoduje uczuleń, a poprzez sposób naniesienia danych są trwałe i odporne na ścieranie się informacji.

Fajna impreza biegowa na lato? II Szczecinecki Weekend Biegowy!

W imieniu Krzyśka i Marcina, koordynatorów parkrun Szczecinek mamy wielką przyjemność zaprosić wszystkich parkrunowiczów do odwiedzenia naszej lokalizacji w Szczecinku w dniach 6-7 sierpień 2016. Podczas tego pierwszego sierpniowego weekendu Krzysiek i Marcin są również organizatorami drugiej edycji Szczecineckiego Weekendu Biegowego. Jest to ogromne wydarzenie biegowe w tym mieście i prawdziwe święto biegania, gdyż podczas weekendu porywamy do biegania wszystkie grupy wiekowe biegaczy zarówno tych wolno dreptających jak i tych prawdziwych biegowych wyjadaczy. Całą imprezę otworzy oczywiście parkrun. W zeszłym roku Szczecinek tłumnie odwiedzili parkrunerzy z Łodzi, Gdyni i Poznania. Z okazji wydarzenia pierwsze 100 osób na mecie parkrun otrzyma pamiątkowy parkrunowy medal a wśród wszystkich rozlosowany zostanie biegowy zegarek. Mamy nadzieje, ze koordynatorzy z innych lokalizacji nie będą źli za to, że w tę sobotę ubędzie im nieco uczestników, ale w końcu to tylko raz w roku ;-) Serdecznie zapraszamy!

Miłego biegania!

Kuba Fedorowicz
Koordynator parkrun Polska

Aktualności


W najbliższą sobotę przypada Międzynarodowy Dzień Psa i w związku z tym, w ramach organizowanych w tym dniu biegów parkrun, chcielibyśmy w sposób szczególny uhonorować naszych czworonożnych biegaczy. Zapraszamy zatem wszystkich właścicieli czworonogów o przyprowadzenie swoich pupili na specjalne, psie edycje naszych biegów. Pamiętajcie o zaopatrzeniu Waszych pupili w wodę, a jeżeli będzie upał o rozważenie pozostawienia ich jednak w domu.

W lipcu i sierpniu kolejne lokalizacje obchodzić będą swoje urodziny, na które serdecznie zapraszamy! Będą to kolejno parkrun Jelenia Góra (9 lipca), parkrun Skierniewice (16 lipca) oraz jedna z pierwszych lokalizacji pakrun w Polsce, czyli parkrun Poznań (23 lipca). Dla uczestników, którzy zdobyli największą liczbę punktów będziemy mieli wspaniałe nagrody ufundowane przez naszych sponsorów i partnerów – firmy Jabra, New Balance, Ziaja oraz Magorex. Zachęcamy do udziału!

W okresie wakacyjnym powiększy się również nasza parkrunowa rodzina i przybędą nam kolejne 4 lokalizacje naszych biegów. Inauguracje rozpoczniemy już 16 lipca, kiedy to jednocześnie wystartują pakrun Kalisz i Świnoujście, a następnie zainaugurujemy drugą lokalizację w Gdańsku, czyli parkrun Gdańsk Południe (30 lipca). W sierpniu natomiast przewidujemy rozpoczęcie parkrun w pięknej miejscowości Jabłonna na terenie malowniczego parku (27 sierpnia). W trakcie letnich miesięcy pracować będziemy również nad kolejnymi miejscami, do których na jesieni zawita parkrun. Będzie się więc działo i mamy nadzieję, że będziecie częścią tych wydarzeń.

Ze świata parkrun


W zeszłą sobotę, podczas pierwszej rocznicy parkrun Lubin było niezwykle odświętnie. Takich wolontariuszy w strojach ludowych mógł pozazdrościć cały parkrunowy świat.

Biegacze w jednej z irlandzkich lokalizacji parkrun startują spod przepięknej gotyckiej katedry. Chyba każdy marzyłby, aby mieć co tydzień start spod przepięknych zabytków, które czynią parkrun jeszcze przyjemniejszym.

Podczas ostatniego biegu parkrun Gdynia, nie zabrakło biegaczek przyozdobionych we wianki, które wykonała Beata Romanowska. Jak usłyszeliśmy – „Zgodnie z tradycją jeszcze z czasów Piasta Kołodzieja i Rzepichy, kobieta, która w pierwszą czerwcową sobotę przebiegnie parkrun w wianku na głowie, w ciągu roku wyjdzie za mąż, zaręczy się, albo spotka miłość swego życia. A tak poważnie to był to taki piękny, kolorowy akcent pierwszej letniej i wakacyjnej edycji parkrun w Gdyni”.

Cykl – koordynatorzy parkrun Polska


Tydzień temu na naszych łamach rozpoczęliśmy cykl, w którym prezentujemy sylwetki naszych koordynatorów. Pierwszą bohaterką była koordynatorka parkrun Bydgoszcz, Małgosia Krawczyk. Natomiast dzisiaj przyszedł czas na Kasię Ładońską z Wrocławia.

Imię i nazwisko: Kasia Ładońska
Wiek: 34
Koordyantor: parkrun Wrocław
Zawód: Księgowa
Klub: Pro-Run Wrocław
Liczba biegów: 86
Udział jako wolontariusz: 42

Maciej Gach: Kasia, Twoja przygoda z parkrunem zaczęła się najpierw od uczestnictwa, a dopiero później zostałaś koordynatorem wrocławskiego parkruna. Historia tego jest trochę zawiła, ale na razie skupmy się na tym – skąd dowiedziałaś się o inicjatywie parkrun?
Kasia Ładońska: W 2013 roku brałam udział w programie przygotowującym biegowych „świeżaków” do wrocławskiego maratonu, odbywającego się we wrześniu. Podczas jednego z długich, upalnych lipcowych wybiegań, kolega biegnący wtedy ze mną, wspomniał o jakimś darmowym biegu na 5 km. Opowiadał, że inicjatywa ta ruszyła od czerwca, że mierzą czas, więc można w ten sposób sprawdzać biegowe postępy. Zachęcał mnie do przyjścia, gdyż biegi te odbywały się blisko miejsca, gdzie wtedy mieszkałam. Po powrocie z treningu sprawdziłam stronę internetową oraz fanpage i zarejestrowałam się. Mój ówczesny plan treningowy zakładał jednak najcięższe treningi w niedzielne poranki, więc potrzeba odpoczynku w soboty zwyciężyła. Obiecałam sobie jednak, że po maratonie na pewno będę pojawiała się na parkrunie i tak też się stało.

MG: Jakie były Twoje pierwsze wrażenia i przemyślenia o parkrunie?
: „5 km? Łatwizna!” Oczywiście to podejście do samego dystansu diametralnie się zmieniło po przebiegnięciu pierwszego parkruna, na który zabrałam moich rodziców. Trzy tygodnie wcześniej widząc mój maratoński debiut, ochoczo oznajmili – „My też będziemy biegać!” Nie czekając aż entuzjazm im opadnie, namówiłam ich by poszli ze mną.
KŁ: Mimo, iż dobrze znałam zasady biegu i trasę, to przyznam, że trochę obawiałam się, czy będzie ktoś znajomy, z kim będzie można porozmawiać, bo słyszałam, że wszyscy już się dobrze znają. Rzeczywistość okazała się tak miłym zaskoczeniem, że wiedziałam, iż będę przychodzić częściej. Wspaniali ludzie i lekka formuła dająca możliwość rywalizacji, powodowała, że chętnie się tu wracało. Jeszcze przed debiutem, parkrun wydawał mi się bardziej takim niezobowiązującym spotkaniem biegowym, a niżeli zawodami na 5 km. Tak też traktuję go do dzisiaj i w ten właśnie sposób zachęcam nowe osoby do uczestnictwa.

MG: A jak wyglądały Twoje biegowe początki? Jak na niewielki staż biegowy, dość szybko zdecydowałaś się na zaliczenie królewskiego dystansu?
: Zgadza się. Zaczęłam biegać w lipcu 2012 roku i szybko mnie to wciągnęło na tyle, aby niecały rok później przygotować się do czerwcowego I Nocnego (Nielegalnego) Półmaratonu Wrocławskiego. Taki był cel, ale ja szybko zechciałam więcej. W lipcu przebiegłam Wrocławską 30-tkę, a we wrześniu XXXI Wrocław Maraton. Swoją drogą, to debiutancki parkrun był moim pierwszym biegiem po tamtym wydarzeniu, a osiągnięty wtedy czas 30 minut – zmotywował mnie do podjęcia wyzwania, jakim było jak najszybsze poprawienie tego słabego rezultatu.

MG: Biegają Twoi rodzice, biega siostra. Tak więc nic dziwnego, że pokochałaś bieganie? Czy oprócz biegania, trenowałaś coś wcześniej?
: Nigdy nie czułam potrzeby trenowania czegokolwiek – w przeciwieństwie do mojej siostry, która trenowała biegi sprinterskie. Mimo, iż byłam bardzo aktywna sportowo w okresie szkolnym, to akurat bieganie było czymś, co mnie bardzo męczyło. Teraz karta się odwróciła, tak więc od 4 lat przemierzam świat biegiem.

MG: Jak wygląda Kasia twoje bieganie w ciągu tygodnia?
: Dzięki przynależności do klubu biegowego i regularnym treningom – jestem stale motywowana przez kolegów i koleżanki. Każdy ich start, każde osiągnięcie daje więcej, niż motywacyjna książka. Wspólne biegi, wyjazdy na zawody i wycieczki biegowe to zawsze świetnie spędzony czas. Ciężko jest z takich wrażeń zrezygnować, dlatego biegam z nimi dalej. Marzy mi się udział w maratonie za oceanem w Nowym Jorku lub w San Francisco. A sukcesy? Moje wszystkie PB, od piątki do maratonu.

MG: Spróbuj pokrótce opowiedzieć jak do tego doszło, iż zdecydowałaś się zostać koordynatorką parkrun Wrocław?
: Od listopada 2014 roku zaangażowałam się w administrowanie profilu parkrun Wrocław, dzięki czemu poznałam jeszcze więcej ludzi i stałam się częścią grupy osób regularnie organizującej biegi. W tym samym czasie parkrun musiał zmienić swoją lokalizację ze względu na trwające remonty wałów, na których organizowaliśmy bieg. Po zakończeniu remontu, powrót do pierwotnego miejsca bardzo się przeciągał, co spotkało się z niezadowoleniem sporej części biegaczy i licznymi próbami wpłynięcia na decyzję o powrocie na starą trasę. Jednocześnie poprzedni koordynator ze względu na sytuację zawodową, został zmuszony do zmiany priorytetów, więc przy okazji wizyty Kuby Fedorowicza i Lecha Bożeńskiego na naszych drugich urodzinach – otrzymałam propozycję przejęcia roli i podjęcia się nowego wyzwania z jednoczesną obietnicą powrotu na pierwotną trasę, na której tak wielu osobom zależało. Jakby mnie ktoś zapytał dziś, czy podjęłabym się tego zadania raz jeszcze? To odpowiedz brzmi – tak!

MG: Trzeba przyznać, że parkrun Wrocław cały czas idzie do przodu, dzięki Tobie i pomocy innych uczestników.
: Wrocławska lokalizacja ma już 3 lata i cały czas się rozwija dzięki zaangażowaniu coraz większej ilości biegaczy i sympatyków. Pamiętajmy jednak, że rok, czy dwa lata temu parkrun również powodował uśmiech na twarzach uczestników. Ale niezmiernie cieszy mnie to, że został zauważony rozwój naszej lokalizacji. Ja, poza cotygodniowymi wolontariuszami, mam wiernych pomocników i często pomysłodawców, a niekiedy też krytyków, którym z miejsca dziękuję za każde słowo i pomoc.

MG: Wielu biegaczy nie wyobraża sobie soboty od parkruna? Też tak masz?
: Ostatnio jedna z naszych regularnych uczestniczek zamieściła na swoim blogu dokładnie to samo stwierdzenie, które skomentowałam następująco „Może to dziwne, ale ja też nie.” Oczywiście będąc koordynatorem wydźwięk tej odpowiedzi jest zupełnie inny, ale wiem, że z poziomu uczestnika-biegacza byłby dokładnie taki sam. Każda sobota to pewnego rodzaju rytuał: rozmowy przedbiegowe, bieg właściwy, rozmowy pobiegowe często przeciągające się do godziny 10-10:30, a potem śniadanie u rodziców, wprowadzanie wyników i wspólne oglądanie zdjęć z biegu. W południe mam świadomość, że jeszcze cały dzień przede mną i tyle dobrego już za mną – nie chciałabym tego zmieniać.

MG: A są czasami chwile słabości, że trzeba w sobotni poranek wstać, a w ciepłym łóżeczku tak miło się leży?
: Oczywiście! Zwłaszcza, że nie należę do rannych ptaszków. W weekendy wstaję wcześniej niż w ciągu tygodnia, więc pokusa poleżenia godziny dłużej jest spora. Jednak świadomość, że wielu ludzi przychodzących na parkrun czeka na bieg cały tydzień – nie pozwala mi na to, aby ich zawieść.

MG: Jest coś, co byś zmieniła w funkcjonowaniu parkrun?
: Prostota organizacyjna parkrun jest jego największą zaletą i nie powinniśmy tego zmieniać.

MG: Obecne plany biegowe?
: Plan najważniejszy to możliwość przebiegnięcia do końca tego roku jeszcze 14 biegów parkrun i tym samym zdobycie czarnej koszulki ‘100’, a w międzyczasie zdobycie trzeci rok z rzędu tzw. Korony Półmaratonów Polskich z ustanowieniem nowej życiówki na tym dystansie w październiku w Krakowie.

Rozmawiał Maciej Gach

Komentarze uczestników


Napisz do nas, jeżeli chcesz podzielić się z innymi uczestnikami informacjami, swoimi spostrzeżeniami lub komentarzami na temat parkrun.

Często spotykamy się z Waszymi komentarzami w trakcie rozmów podczas biegów. Będziemy bardzo wdzięczni za przesłanie Waszych przemyśleń do nas abyśmy mogli opublikować je w naszym biuletynie. Biuletyn, tak jak i cały parkrun to Wasza inicjatywa więc to miejsce jest dla Was. W celu przesłania komentarza kliknij na link powyżej.

Dziękujemy

Zespół parkrun Polska

Uczestnik tygodnia


Imię i Nazwisko:  Patrycja Kruk i Piotr Kruk

Klub:  RysioTeam

Wiek:  Patrycja – 36 lat, Piotr – 36 lat

Bieg macierzysty:  parkrun Łódź

Zawód:  Patrycja – Technik Administracji, Piotr – Opiekun

Liczba biegów:  Patrycja – 63, Piotr – 66

Udział jako wolontariusz:  Patrycja – 4, Piotr – 3

Jak parkun wpłynął na Twoje bieganie:  Patrycja: Prawdę mówiąc swoją przygodę z parkrun zaczęłam dokładnie 7 marca 2015 roku i wtedy to był mój pierwszy bieg. Od tamtej pory na parkrunie pojawiam się regularnie i bieganie sprawia mi mnóstwo radości i przyjemności. Chciałabym podziękować trenerowi Ryszardowi Goszczyńskiemu za motywację i przygotowania do poprawiania rezultatów.
Piotr: Na pewno wpłynął, bo bez tej systematyczności nie bardzo chciałoby mi się wychodzić na treningi. A tutaj jest inaczej – człowiek wychodzi i już.

Co podoba Ci się w parkrun:  Patrycja: Przede wszystkim, że jest to bieg organizowany w każdą sobotę o stałej porze. Poza tym jest bezpłatny, a dystans może praktycznie przebiec każdy. Zawsze na ostatniego zawodnika czekają sympatyczni wolontariusze. Dzięki parkrunowi można poznać także wielu sympatycznych i wspaniałych ludzi, których łączy wspólna pasja, jaką jest biegania.
Piotr:  Wszystko. Raz, że są wspaniali ludzi. Dwa, sama atmosfera, dzięki której można poczuć klimat jakbyśmy znali się od lat.

Najzabawniejszy lub najbardziej zapamiętany moment podczas parkrun:  Patrycja: Najbardziej zapamiętanym momentem był dla mnie debiut w parkrunie. Wtedy walczyłam ze swoimi słabościami, żeby tylko dobiec. Stawałam też na trasie chyba ze trzy razy i powtarzałam sobie – ile jeszcze, kiedy koniec? Teraz pokonanie 5 km nie sprawia mi większego problemu. Na koniec pozdrawiam wszystkich uczestników parkrun, a w szczególności tych z Łodzi. Dziękuję wolontariuszom za wspaniałą organizację i atmosferę.
Piotr: Podobnie jak Patrycja, również dla mnie pierwszy bieg w parkrunie był niezapomnianym momentem. Nie mogłem wtedy pojąć jak ludzie mogą tak szybko biegać.

W Jaki sposób wspierałaś innych uczestników parkrun?:  Patrycja: Wspierałam uczestników na trasie jako wolontariusz zamykający oraz rozdając tokeny na mecie. Również biegłam z kimś motywując go do pokonania trasy w lepszym czasie.
Piotr: Uczestnicy mnie bardziej wspierali niż ja ich. Generalnie bieganie przez cały rok na równych obrotach jest trochę męczące, więc wsparcie przyjaciół na trasie bardzo pomaga.

Za linią mety...

Mamy koniec miesiąca, a więc to dobry moment, aby podsumować czerwcowe bieganie w ramach parkrun Polska. Warunki pogodowe w mijającym miesiącu były dość dobre. Nie za ciepło, ale też nie za zimno. Łącznie w 135 biegach parkrun udział wzięło 7614 biegaczek i biegaczy! Natomiast frekwencja w poszczególnych miastach przedstawia się następująco:

parkrun Poznań – 845
parkrun Łódź –  620
parkrun Gdańsk – 502
parkrun Gdynia – 497
parkrun Kraków – 494
parkrun Żary – 315
parkrun Warszawa-Praga – 291
parkrun Wrocław – 281
parkrun Wolbrom – 276
parkrun Chrzanów – 258
parkrun Tczew – 248
parkrun Cieszyn – 221
parkrun Lubin – 214
parkrun Leszno – 202
parkrun Warszawa-Ursynów – 201
parkrun Pruszków – 183
parkrun Bydgoszcz –  172
parkrun Opole – 168
parkrun Pabianice – 156
parkrun Szczecin – 142
parkrun Kołobrzeg – 140
parkrun Kędzierzyn-Koźle – 136
parkrun Białystok – 123
parkrun Toruń – 121
parkrun Rumia – 119
parkrun Konstancin-Jeziorna – 113
parkrun Warszawa-Żoliborz – 105
parkrun Szczecinek – 87
parkrun Katowice – 83 (3 biegi)
parkrun Gostyń –  74
parkrun Jelenia Góra – 64
parkrun Skierniewice – 62
parkrun Warszawa-Bródno – 59
parkrun Augustów – 42

Po frekwencji w lokalizacjach, widać nieustanny wzrost liczby uczestników naszych cosobotnich spotkań. Niekwestionowanym liderem jest Poznań, gdzie standardem jest ponad 200 uczestników w każdą sobotę. Niewiele mnie jest w Łodzi, Gdańsku, Gdyni oraz Krakowie. W mniejszych ośrodkach miejskich jak Chrzanów czy Lubin udało się uzyskać rekordy frekwencji i to nie byle jakie, bo z liczbą ponad stu osób.

Białystok, Katowice i Tczew to nowe miejsca na parkrunnowej mapie Polski i po liczbie biegaczy widać rosnącą popularność parkrun. Dotyczy to również Cieszyna, Gostynia, Leszna, Wolbromia, Żar, jak i pozostałych miejsc uczestniczących w naszej inicjatywie. Cieszymy się, że stale rośniemy w siłę, a jest to możliwe dzięki wszystkim Wam, gdyż tak wielu z Was wspomaga koordynatorów, bo właśnie oto chodzi, aby każdy czuł się częścią parkrunnowej rodziny. Tym sposobem otwieramy w lipcu nowe biegi w Kaliszu, Świnoujściu, a w ostatnią sobotę lipca nastąpi inauguracja drugiej gdańskiej lokalizacji.

Na koniec przypominam o głosowaniu na mnie w ramach plebiscytu – Biegowy Dziennikarz Roku, który organizowany jest przez Festiwal Biegowy w Krynicy. Głosować można poprzez formularz elektroniczny, który dostępny jest – TUTAJ.
Wystarczy kliknąć na poniższy link, w formularzu podajemy nr. telefonu oraz e-mail na który dostaniemy wiadomość, aby potwierdzić oddany głos!!!!

Również można oddać głos poprzez system SMS na numer 70068 o treści MEDIA6 + ew. uzasadnienie wyboru. Koszt sms to 0,65 zł z VAT. Pamiętacie, glosować można tylko raz.

Miłego biegania

Maciek
parkrun Polska

Ważne informacje

Indywidualny Kod Uczestnika

Wszyscy uczestnicy biegów parkrun muszą posiadać każdorazowo swój Indywidualny Kod Uczestnika, który służy identyfikacji uczestników oraz możliwości przyporządkowania uzyskanych przez uczestnika rezultatów. Kliknij tutaj aby bezpłatnie pobrać i wydrukować swój kod. Brak kodu uniemożliwia podanie rezultatu uzyskanego podczas biegu, dlatego też prosimy pamiętać o posiadaniu kodu podczas każdego biegu parkrun.

barcode

W ramach parkrun Polska oferujemy również kody w formie opasek, które dostępne są tutaj. Środki uzyskane ze sprzedaży opasek przeznaczane są na bieżące funkcjonowanie oraz dalszy rozwój parkrun Polska.

Najczęściej zadawane pytania

Masz pytanie dotyczące parkrun? Jak pobrać mój Indywidualny Kod Uczestnika? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz tutaj.

Zostań wolontariuszem w ramach parkrun

Ponieważ jesteśmy inicjatywą stworzoną przez biegaczy dla biegaczy, każdy z uczestników parkrun proszony jest trzy razy w roku o pomoc w organizacji biegów. Udział w parkrun jako woluntariusz jest punktowany, a a tzw. punkty „organizacyjne”, razem z punktami uzyskanymi za biegi, wchodzą w skład punktacji rocznej. Jeżeli w danym tygodniu chcesz uczestniczyć jako woluntariusz, prosimy o kontakt z organizatorami biegu w danej lokalizacji. Dane kontaktowe znajdziesz na stronach poszczególnych biegów.

Udział dzieci w parkrun

Wszystkie dzieci poniżej 11 lat biorące udział w parkrun muszą pozostawać pod opieką rodziców lub opiekunów. Rodzice lub opiekunowie muszą upewnić się, że dzieci ustawione są odpowiednio na starcie i nie znajdują się na początku grupy w celu uniknięcia potencjalnych kolizji z dorosłymi zawodnikami i zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom biegów.

Nasi sponsorzy

Ziaja

Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. to producent farmaceutyków oraz wysokiej jakości kosmetyków. Wyróżniają się one innowacyjnym zastosowaniem sprawdzonych naukowo naturalnych surowców i światowej technologii. Więcej na www.ziaja.com


Ministerstwo Sportu i Turystyki

Ministerstwo Sportu i Turystyki powołane zostało w celu realizacji zadań związanych z rozwojem sportu powszechnego i wyczynowego, w tym upowszechniania kultury fizycznej, realizacji zadań związanych z rekreacją i rehabilitacją ruchową, sportem dzieci i młodzieży, sportem kwalifikowanym, jak również sportem osób niepełnosprawnych oraz rozwojem turystki. Więcej na www.msport.gov.pl


New Balance

New Balance to amerykańska i jednocześnie najstarsza marka sportowa na świecie, specjalizująca się przede wszystkim w obuwiu do biegania. New Balance to kompleksowa oferta obuwia, tekstyliów i akcesoriów sportowych, ale także lifestylowych. Więcej na nbsklep.pl