o nas

parkrun Opole to cykliczne spotkania biegowo-rekreacyjne organizowane w każdą sobotę o 9:00. Lokalizacja naszych spotkań to Alejki asfaltowe wokół Wyspy Bolko. Nasze spotkania przeznaczone są dla wszystkich, którzy mają ochotę aktywnie rozpocząć weekend wspólnie z innymi w przyjemnej, pozbawionej rywalizacji atmosferze. W ramach naszych spotkań uczestnicy mogą pokonać dystans 5km biegiem, truchtem lub po prostu maszerując.

Udział w parkrun jest BEZPŁATNY a nasze spotkania dają możliwość uprawiania regularnej aktywności fizycznej oraz staniem się częścią społeczności. parkrun jest przeznaczony dla wszystkich, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, niezależnie od ich poziomu zaawansowania, kondycji, rezultatów czy też wieku. Udział w parkrun to doskonała okazja do zmiany swojego życia na aktywniejsze, uzupełnienia treningu lub po prostu spotkania się z innymi.

Jedynym warunkiem udziału w spotkaniach jest dokonanie rejestracji w systemie parkrun i posiadanie przy sobie nadanego kodu z numerem uczestnika. Po dokonaniu rejestracji wystarczy wydrukować nadany indywidualny kod kreskowy i przynieść go ze sobą na parkrun. Rejestracja w systemie jest jednorazowa i nie trzeba dokonywać jej ponownie przed kolejnym spotkaniem. Kod uczestnika uprawnia do udziału w dowolnej liczbie spotkań w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce i na świecie.

parkrun Opole jest częścią inicjatywy, która narodziła się w Wielkiej Brytanii i która organizowana jest w Polsce od 2011 roku. Więcej informacji na temat spotkań parkrun w Polsce znaleźć można pod adresem parkrun.pl, natomiast informacja nt. parkrun w innych krajach dostępna jest na parkrun.com.

Po zakończonym spotkaniu zachęcamy uczestników do wspólnego spotkania przy herbacie lub kawie w pobliskiej kawiarni. Dołącz do społeczności uczestników parkrun i ciesz się wspólnym uprawianiem aktywności fizycznej oraz spotkaniem z innymi! Niezależnie od Twojej kondycji, umiejętności czy też rezultatów będziesz zawsze mile widzian(a)y w ramach parkrun!