parkrun Opole is cancelled on 26 September 2020: COVID-19 (Coronavirus)

Nowość: pacemakerzy na parkrun Opole

Uwaga, nowość na parkrun Opole - PACEMAKERZY!

Nowa funkcja "pacemakera" na parkrun Opole, czyli wolontariusza w specjalnie oznaczonej kamizelce, biegnącego na wyznaczony czas, tak aby pomóc innym uczestnikom w uzyskaniu zaplanowanego rezultatu. Inaczej mówiąc... człowiek-zając ;)

KTO MOŻE ZOSTAĆ PACEMAKEREM?

Krótko mówiąc - każdy. Co więcej, funkcja pacemakera jest traktowana jako wolontariat, czyli można na jednym parkrunie wziąć udział w biegu jednocześnie jako uczestnik i jako wolontariusz! Planując udział jako pacemaker należy rozsądnie dobierać czas, tak aby go osiągnąć bez problemu nawet podczas "słabszego" dnia. Pamiętajcie, że osoby biegnące na szczyt swoich możliwości z/za pacemakerem będą ufać mu bezgranicznie tak aby pobić swoją "życiówkę". Udana próba to będzie Wasz wspólny sukces.

NA JAKIE CZASY BIEGNĄ PACEMAKERZY?

Mamy przygotowane kamizelki z nadrukowanymi czasami: 20, 22, 24, 26, 28, 30, 35 i 40 minut oraz 3 kamizelki uniwersalne do oznaczenia dowolnym czasem np: 18:30 czy 25:00.

KIEDY BĘDĄ ODBYWAŁY SIĘ BIEGI Z PACEMAKERAMI?

Trudnością było by zgromadzić odpowiednią liczbę, wolontariuszy-pacemakerów na każdy bieg. Tak samo co tydzień nie każdy ma w planie pobiec "mocno". Przecież parkrun to także rekreacja i przebieżki ze znajomymi :) Postanowiliśmy więc, że na parkrun Opole biegi z pacemakerami będą odbywać się we wszystkie edycje podzielne przez "5" tj. #185, #190, #195, #200, itd. Dlatego zapraszamy na "życiówki" i do "zającowania" właśnie w te biegi. Wyjątkiem będzie najbliższy bieg #181, na której odbędzie się premiera tej funkcji.

JAK SIĘ MOGĘ ZGŁOSIĆ JAKO PACEMAKER LUB JAKO ZAWODNIK NA DANY CZAS?

Tak samo jak co tydzień poszukujemy wolontariuszy (w komentarzach do danego wydarzenia facebooku), tak samo w edycjach z pacemakerami będziemy prowadzić zapisy na dany czas a także będziecie mogli się zgłaszać z potrzebą znalezienia odpowiedniego "zająca".

Aktualne wieści o wydarzeniach parkrun Opole, zdjęcia, relacje na profilu parkrun Opole na facebooku.

 

2018.07.07 – parkrun Opole odwołany


Drodzy parkrunerzy, jak co roku w pierwszą sobotę lipca (w tym roku to 7 lipiec) parkrun Opole ustępuje miejsca Bieg Opolski. Ale nie oznacza to, że tej soboty nie spędzicie aktywnie. Nie wierzymy w to ;) Wielu z Was, tego dnia wystartuje właśnie na 5 km lub 10 km na Bolko. Trzymamy kciuki, a Wy pokażcie kto rządzi na wyspie ;)

Kto nie może wziąć udziału, niech przyjdzie poklaskać biegowym koleżankom i kolegom lub zabierze dzieci na biegi dla najmłodszych. A jeżeli będziecie tego dnia gdzieś na urlopie, odwiedźcie jedną z ponad 50 lokalizacji parkrun Polska (www.parkrun.pl/biegi). Na kolejny parkrun w Opolu zapraszamy już 14.07.2018.

 

parkrun Opole #150 – 3 urodziny

TO JUŻ #150 PARKRUN W OPOLU I JEDNOCZEŚNIE 3 ROK BIEGANIA ZA NAMI :)

Drodzy parkrunerzy, opolscy (i nie tylko) biegacze, przyjaciele, sympatycy... musicie być tego dnia z nami!

Będą urodzinowe pyszności, mamy nadzieję, że rekord frekwencji (marzy nam się tym razem 150 biegaczy na #150 biegu) i będzie oczywiście parkrun... czyli (nie)zwykły bieg na 5 km... jak co tydzień, przez cały rok, na czas, za darmo, dla każdego!

Nie może Was tego dnia zabraknąć :)

Zobacz także i dołącz: wydarzenie na facebooku parkrun Opole

 

parkrun Opole #145 (31.03.2018) – edycja świąteczna


Czas świąteczny to czas spotkań z rodziną i bliskimi. Proponujemy więc wspólne spotkanie "na sportowo" na Wyspie Bolko. Zaproście rodzinę, znajomych, gości i aktywnie rozpocznijmy Święta pokonując 5km biegiem lub marszem. Zapraszamy wszystkich!

Zobacz też: wydarzenie na facebooku

 

parkrun Opole #142 (10.03.2018) – zapowiedź

Pora rozpocząć pierwsze przymiarki do wiosny. Przepędźmy więc zimę na sportowo. Zapraszamy na parkrun - bezpłatne, cotygodniowe, całoroczne biegi na dystansie 5 km.

Pamiętajcie o WYPOSAŻENIU OBOWIĄZKOWYM - wydrukowanym Waszym indywidualnym kodzie uczestnika lub opasce z tymże kodem.

WIĘCEJ INFORMACJI, ZASADY, TRASA, WYNIKI: www.parkrun.pl/opole

NOWOŚCI, SPOŁECZNOŚĆ, ZDJĘCIA: www.facebook.com/parkrunOpole

Do zobaczenia w sobotę o 9:00!

⇐ Nowsze wiadomości