Trasa

Lokalizacja trasy to Park Wolności, Pabianice. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to nawierzchnia asfaltowa. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

Prosimy pamiętać, że parkrun organizowany jest na ogólnodostępnym terenie. W celu zachowania bezpieczeństwa wszystkich jego użytkowników prosimy ustąpić pierszeństwa innym użytkownikom terenu. Być może Twój wynik będzie nieco gorszy i nie uda Ci się uzyskać kolejnego rekordu osobistego tym razem, ale przyczyni się do wyeliminowania kolizji i wypadków.

Jesteśmy przyjaźni środowisku naturalnemu, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie na miejsce spotkania spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu wraz z innymi. Prosimy pamiętać, że odpowiedzialność za pojazdy ponoszą ich właściciele.

Bezpieczeństwo na trasie

parkrun Pabianice jest cyklicznym spotkaniem, które ma służyć w bezpieczny sposób całej społeczności. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom naszych spotkań, jak również innym znajdującym się na trasie lub w jej okolicy. Dlatego prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 • W trakcie udziału prosimy uważać na otoczenie, w tym w szczególności innych użytkowników terenu.
 • Dzieciom poniżej 11 lat musi towarzyszyć rodzic/opiekun lub inny uczestnik wskazany przez rodzica/opiekuna.
 • W miarę możliwości prosimy o dotarcie na miejsce spotkania pieszo, rowerem lub środkami transportu publicznego w celu zredukowania niekorzystnego oddziaływania naszych spotkań na środowisko,
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji wolontariat,
 • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na nasze spotkanie samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, w szczególności jeżeli jesteś spóźniony(a)!
 • Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym zlokalizowana jest trasa, jak również samą trasę. Prosimy uważać w szczególności na rowerzystów, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służbowe, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
 • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km.
 • Prosimy pamiętać o rozgrzewce przed udziałem w naszych spotkaniach,
 • W momencie zauważenia problemów u innego uczestnika, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi.
 • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od uczestników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą im towarzyszyć.
 • Ze względów bezpieczeństwa jednoczesny udział z wózkiem i psem jest niedozwolony.
 • W związku z faktem, że spotkania parkrun organizowane są na zewnątrz istnieje ryzyko obecności kleszczy, które przenoszą bakterie wywołujące Boreliozę. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat choroby oraz sposobów zapobiegania jej prosimy zapoznać się z dodatkową informacją tutaj.
 • Do udziału w parkrun zapraszamy również uczestników z psami. W przypadku udziału z psem prosimy o trzymanie psa na krótkiej smyczy oraz pod kontrolą przez cały czas trwania spotkania. Prosimy również o zapoznanie się z zasadami udziału z psem w sekcji pomoc.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że parkrun Pabianice będzie bezpiecznym spotkaniem dla wszystkich.

Współczynnik wieku

W ramach wszystkich spotkań parkrun obliczany jest Współczynnik wieku w celu umożliwienia uczestnikom porównywania wyników.

W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Dodatkowo, Współczynnik wieku pozwala porównywać wyniki uzyskane na różnych dystansach, np. 5km oraz maraton.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy odwiedzić stronę pomoc.

Przebieg trasy

Opis trasy

Trasa w całości umiejscowiona jest w Parku Wolności i składa się z dwóch pętli o dystansie 2,5 km każda. Start biegu umiejscowiony jest blisko sceny dawnego amfiteatru.

Po starcie biegniemy w kierunku sceny, okrążamy ją i biegniemy dalej w kierunku siłowni plenerowej i mijamy ją z prawej strony. Po minięciu siłowni - 200 metrów - od startu skręcamy w prawo i biegniemy w stronę skwerku, który umiejscowiony jest przy wejściu do parku od strony ulicy Łaskiej. Po lewej stronie widzimy skwerek i biegniemy na wprost - w szutrową część trasy (około 80 metrów), po czym wracamy na asfalt, okrążamy skwerek i biegniemy w kierunku ulicy 15 Pułku Piechoty Wilków.

Po przebiegnięciu 400 metrów skręcamy w prawo i tym samym znajdujemy się na głównej alejce parku. Tą alejką biegniemy, po delikatnym prawym łuku (tak jak prowadzi trasa). Po przebiegnięciu około 1,1 km biegniemy wzdłuż ulicy 15 Pułku Piechoty Wilków (ulica po naszej lewej stronie) i widzimy po prawej stronie centralną część parku i parking dla samochodów. I właśnie przed drogą wjazdową do parku na w/w parking skręcamy ostro po łuku w prawo. Biegniemy kilkanaście metrów po czym mijamy okolice mety i zaczynamy drugą 2,5 km pętlę. Trasa na jednej pętli w dwóch miejscach krzyżuje się.

Udogodnienia

Brak

Jak dotrzeć na start

Lokalizacja startu

Start i meta umiejscowione są w centralnej części parku, czyli w okolicach dawnego amfiteatru.

Dojazd transportem publicznym

Lokalizacja biegu zapewnia łatwy dostęp za pośrednictwem środków transportu publicznego. I tak jadąc autobusami lini 1 lub 3 wysiadamy na przystanku Jana Pawła II / Wiejska. Potem kierujemy się w prawo w kierunku ulicy Wiejskiej i po kilku metrach skręcamy w lewo w ulicę Moniuszki. Po około 700 metrach docieramy w okolice startu biegu. Wysiadając na kolejnym przystanku ( Wiejska / DPS ) do startu mamy około 600 metrów. Wtedy jednak kierujemy się na lewo i idąc ulicą Wiejską skręcamy w prawo w ulicę Kunickiego i udajemy się do parku na miejscu startu. Na bieg z centrum miasta dojedziemy także tramwajem linii 41. Dojeżdżamy na pętle tramwajową, po czym kierujemy się w prawą stronę w kierunku parku i miejsca startu. Od pętli tramwajowej na start także mamy około 600 metrów.

Dojście pieszo

Lokalizacja Parku Wolności pozwala na szybkie dojście z osiedla Piaski oraz osiedla Zatorze. Z tych miejsc na start dotrzemy w ciągu 10-25 min. Dojście na miejsce startu z dworca PKP zajmuje ok. 10 min, natomiast czas dojścia na start ze ścisłego centrum miasta to ok. 25-35 min.

Dojazd samochodem/rowerem

Korzystając z samochodu, należy kierować się na ulicę 15 Pułku Piechoty Wilków i z tej ulicy bezpośrednio można udać się na parking znajdujący się w samym centrum parku.

Kawiarnia

Brak lokalu w pobliżu trasy.