Trasa

Lokalizacja trasy to Park Modrzewie w Elblągu. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to asfaltowe alejki i kostka. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

Prosimy pamiętać, że parkrun organizowany jest na ogólnodostępnym terenie. W celu zachowania bezpieczeństwa wszystkich jego użytkowników prosimy ustąpić pierszeństwa innym użytkownikom terenu. Być może Twój wynik będzie nieco gorszy i nie uda Ci się uzyskać kolejnego rekordu osobistego tym razem, ale przyczyni się do wyeliminowania kolizji i wypadków.

Jesteśmy przyjaźni środowisku naturalnemu, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie na miejsce spotkania spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu wraz z innymi. Prosimy pamiętać, że odpowiedzialność za pojazdy ponoszą ich właściciele.

Bezpieczeństwo na trasie

parkrun Park Modrzewie jest cyklicznym spotkaniem, które ma służyć w bezpieczny sposób całej społeczności. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom naszych spotkań, jak również innym znajdującym się na trasie lub w jej okolicy. Dlatego prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 • W trakcie udziału prosimy uważać na otoczenie, w tym w szczególności innych użytkowników terenu.
 • Dzieciom poniżej 11 lat musi towarzyszyć rodzic/opiekun lub inny uczestnik wskazany przez rodzica/opiekuna.
 • W miarę możliwości prosimy o dotarcie na miejsce spotkania pieszo, rowerem lub środkami transportu publicznego w celu zredukowania niekorzystnego oddziaływania naszych spotkań na środowisko,
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji wolontariat,
 • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na nasze spotkanie samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, w szczególności jeżeli jesteś spóźniony(a)!
 • Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym zlokalizowana jest trasa, jak również samą trasę. Prosimy uważać w szczególności na rowerzystów, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służbowe, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
 • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km. W przypadku braku pewności zalecamy wcześniejszą wizytę u lekarza specjalisty oraz wykonanie odpowiednich badań,
 • Prosimy pamiętać o rozgrzewce przed udziałem w naszych spotkaniach,
 • W momencie zauważenia problemów u innego uczestnika, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi.
 • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od uczestników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą im towarzyszyć.
 • Ze względów bezpieczeństwa jednoczesny udział z wózkiem i psem jest niedozwolony.
 • W związku z faktem, że spotkania parkrun organizowane są na zewnątrz istnieje ryzyko obecności kleszczy, które przenoszą bakterie wywołujące Boreliozę. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat choroby oraz sposobów zapobiegania jej prosimy zapoznać się z dodatkową informacją tutaj.
 • Do udziału w parkrun zapraszamy również uczestników z psami. W przypadku udziału z psem prosimy o trzymanie psa na krótkiej smyczy oraz pod kontrolą przez cały czas trwania spotkania. Prosimy również o zapoznanie się z zasadami udziału z psem w sekcji pomoc.
 • Uczestnicy z wózkami są mile widziani w ramach naszych spotkań, prosimy ich jednak o zachowanie szczególnej uwagi na innych uczestników. Podczas startu prosimy o ustawienie się na końcu stawki oraz trzymanie się jednej strony trasy.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że parkrun Park Modrzewie będzie bezpiecznym spotkaniem dla wszystkich.

Współczynnik wieku

W ramach wszystkich spotkań parkrun obliczany jest Współczynnik wieku w celu umożliwienia uczestnikom porównywania wyników.

W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Dodatkowo, Współczynnik wieku pozwala porównywać wyniki uzyskane na różnych dystansach, np. 5km oraz maraton.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy odwiedzić stronę pomoc.

Przebieg trasy

Opis trasy

Trasa przebiega alejami Parku Modrzewie, składa się z 4 okrążeń wokół Parku Modrzewie, co łącznie wynosi 5 km. W zdecydowanej większości nawierzchnia trasy to asfaltowe alejki, a około 10% to nawierzchnia z kostki brukowej. Start oraz meta zlokalizowane są na alei głównej Parku Modrzewie. Trasa biegnie alejkami spacerowymi wokół parku. Startujemy na alei w pobliżu placu zabaw i głównej polany. Biegniemy cztery okrążenia wokół parku: łukiem główną aleją w kierunku ulicy Mazurskiej, w prawo i około 450m wzdłuż ulicy mazurskiej asfaltową alejką, w prawo i uliczką (dojazd do Placówki Opiekuńczej) do mostka w prawo w alejkę powrotną do alei głównej i miejsca startu. W ten sposób pokonujemy cztery okrążenia, mijamy miejsce startu i docieramy do mety oddalonej o około 150m.

Udogodnienia

Brak.

Jak dotrzeć na start

Lokalizacja startu

Start zlokalizowany jest na alei w pobliżu placu zabaw i głównej polany.

Dojazd transportem publicznym

Na miejsce startu dotrzeć można środkami komunikacji publicznej, autobusy linii 11, 13, 17, 19 i 22 - przystanek na ulicy Odrodzenia (przed pętlą, 1 km do miejsca startu), autobusy linii 12 - przystanek na ulicy Mazurskiej (200m do miejsca startu) oraz tramwaje linii 1 i 3 (przystanek na Obrońców Pokoju, 250m do miejsca startu).

Dojście pieszo

Przez osiedle Zawada od ulicy Wiejskiej (nr 34) lub od ulicy Mazurskiej wejście naprzeciwko ulicy Elektrycznej.

Dojazd samochodem/rowerem

Dojazd ulicą Wiejską z możliwością zaparkowania na parkingu osiedlowym (wejście od wschodniej strony parku) lub ulicą Mazurską (wejście południowo?zachodnie).

Kawiarnia

Lokalna kawiarnia.