parkrun Pole Mokotowskie is cancelled on 8 August 2020: COVID-19 (Coronavirus)

#68 parkrun Pole Mokotowskie

W wyjątkowy, nadmiarowy, przestępny dzień w roku, Pole Mokotowskie gościło całkiem pokaźną grupę uczestników. Humory dopisywały, być może dzięki świadomości wyjątkowego wydarzenia - choć wszyscy się zarzekają, że na kolejnym parkrunie Przestępnym spotykamy się w komplecie za jedyne 28 lat.


Okrągła dziesiątka uczestników zaliczyła debiut na naszej trasie, z czego dla 3 osób był to debiut absolutny, czyli pierwszy parkrun w życiu. Mamy nadzieję, że będziecie do nas powracać bardzo często!

Mieliśmy gości z Southsea, z Harwich i z Bolton, z warszawskiej Pragi i z Ursynowa, a także gościa z Gdyni, który może się pochwalić parkrunem nr 331! (pan Marek ŻUKOWSKI).

Mimo nieprzesadnego upału, rozgrzała nas herbatka niezawodnej Kasi Lech, a także sportowy zapał, który zaowocował życiówkami - 6 osób odnotowało rekordy trasy. Cierpliwe sobotnie treningi na Polu Mokotowskim procentują!

Dwie osoby zjawiły się bez kluczowego wyposażenia pt. “Kod osobisty” :( Mimo szczerych chęci, nie mogliśmy więc przypisać ich wyników w parkrunowej bazie danych. Pamiętajcie: “bez kodu nie ma rezultatu!”.

Co najmniej kilka osób z naszej lokalizacji zbliża się do przekroczenia progu “Klubu Parkrun 50”. Trzymamy kciuki! Mamy nadzieję na wspólne świętowanie każdego takiego wydarzenia. A jeszcze większą nadzieję - na to, że będziecie rącze biegi przeplatać niebiegowym wolontariatem. Bez obsługi stopera, skanera i tokenów nie moglibyśmy się spotykać - ani u nas, ani w ponad 1400 miejscach na całym świecie…


Za wolontariat w ostatnią sobotę dziękujemy następującej ekipie:

Małgorzata BRZOSKA, Mateusz CIBOROWSKI, Thomas HORNE, Maciej HROMEK, Beata KROSZKA, Katarzyna LECH, Piotr PTASIŃSKI, Iwo SZELĄG, Olga SZELĄG, Marek SZPANOWSKI, Piotr WIĘCKOWSKI

Pozdrawiamy i do zobaczenia już za 5 dni!

Foto: Iwo Szeląg

 

#67 parkrun Pole Mokotowskie-edycja karnawałowa

Karnawałowa edycja parkrun na Polu Mokotowskim była inna niż wszystkie. W grupie 53 biegaczek i biegaczy na trasie można było spotkać jednorożce, koty, postawnego pilota, policjantkę, gwiazdę disco, smoki i inne wesołe stworzenia.

Tego dnia aż 16 osób pobiegło z nami pierwszy raz, a 4 z nich zaliczyły swój pierwszy parkrun w życiu. Mimo trudnych warunków (śliskich ścieżek) aż 4 osoby uzyskały swoje najlepsze rezultaty. Mieliśmy gości z Wrocławia i z Anglii. I najważniesze - dwóch naszych pakranowych przyjaciół - Tomek i Jarek pobiegło swój 50 parkrun! Brawo Panowie i oczywiście jeszcze raz gratulujemy!

Nasze spotkanie nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania dzielnych wolontariuszy. W tym tygodniu wsparli nas: Agnieszka RAFIŃSKA, Aleksander SZELĄG, Derek ZARDUS, Dorota SIERECKA, Iwo SZELĄG, Jarosław SZOSTAKOWSKI, Joanna GROCHOWSKA, Katarzyna LECH, Magdalena ZAWADZKA, Maria CICHOCKA, Martyna Monika BOGUCKA, Olga SZELĄG, Urszula OLCZAK. Dziękujemy!❤

PS: Super, że tak licznie się przebraliście

fot. Iwo Szeląg/Magdalena Zawadzka
raport Marysia

 

#66 parkrun Pole Mokotowskie-edycja walentynkowa

To już 66 parkrun na Polu Mokotowskim.
Edycja Walentynkowa naszych wspólnych spotkań w iście ognistych, gorących kolorach. Było dzisiaj ciepło ale pochmurno, ale co tam, panowała świetna gorąca atmosfera i najważniejsze to to, że humory dopisały.


Do startu stanęło 40 uczestników, w tym dwoje z kijkami. Zameldowało się też 8 debiutantów.
Pole Mokotowskie odwiedzili biegacze z innych lokalizacji m.in. z Pruszkowa, Żoliborza oraz goście z Anglii Michelle i Lance Sheppard .


Dla jednej z naszych stałych uczestniczek Agnieszki Rafińskiej był to jubileuszowy 50 parkrun (jak to ten czas leci a dopiero świętowała 25 wolontariatów), z tej okazji po biegu uczestnicy zostali poczęstowani przepysznym blokiem czekoladowy(PYCHA!!! MNIAM!!!).


Padło 6 rekordów życiowych. Na mecie najszybszy wśród mężczyzn zameldował się Maciej Kwarta ( Debiutant)z czasem 18:06, a wśród kobiet Iwona Rek z czasem 21:35
Koordynatorem dzisiejszego parkrunu była Magdalena Zawadzka, a pozostałe funkcje pełnili: Agnieszka RAFIŃSKA • Aleksander SZELĄG • Katarzyna LECH • Krystyna STĘPNIEWSKA • Magdalena ZAWADZKA • Małgorzata BRZOSKA • Olga SZELĄG • Piotr PTASIŃSKI • Urszula OLCZAK

Na mecie można było delektować się przygotowaną przez Kasię herbatką, wspomnianym czekoladowym blokiem z okazji jubileuszu Agi oraz słodkościami walentynkowymi.

Tutaj uwaga: po biegu spędzamy ze sobą coraz więcej czasu, nie uciekamy od razu do domu, rozmawiamy żartujemy, wspaniała z nas parkrunowa rodzina.

Pobiegaliśmy, popiliśmy, posprzątaliśmy i część wolontariuszy i uczestników udała się jak co sobota do kawiarni „Otwarta”.


Pomimo problemów technicznych 66 parkrun na Polu Mokotowskim – edycja Walentynkowa uważamy za niezwykle udany (jak zawsze).
Walentynkowe całuski od wszystkich wolontariuszy.

Przybywajcie za tydzień, będzie coraz cieplej.

Raport:Gosia Brzoska
fot.Magdalena Zawadzka

 

#65 parkrun Pole Mokotowskie

To był już 65. parkrun na Polu. Wbrew zapowiedziom było zimno, ale za to słońce świeciło jak oszalałe. Być może to była przyczyna, dla której tak wielu z was zrobiło życiówki: aż 13 osób ma od soboty nowe PB. Gratulujemy! Zwłaszcza tym, którzy ze zdumieniem odkryli, że pobiegli znacznie szybciej niż planowali.
Wśród 54 uczestników naszego spotkania mieliśmy 12 osób, które gościły u nas po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że będziecie wracać na Pole.


Szczęśliwie zakończyła się sprawa zaginionego tokenu nr 9: znalazł się kilka godzin po parkrunie. Dziękujemy za zwrot!
Zauważyliśmy również, że funkcja osoby robiącej odprawę dla debiutantów zaczyna się cieszyć ogromnym powodzeniem. Ba, staje się łakomym kąskiem. W pewnym momencie do Kasi, która tłumaczyła nowo przybyłym, że linię mety trzeba dwa razy minąć bokiem, a dopiero potem można finiszować, podszedł Piotr (Ptaku) Ptasiński i przejął inicjatywę. Od tej pory to on robił odprawę!


Bardzo nam się podoba ta szalona gotowość do wolontariatu. Gorąco zachęcamy do zgłaszania się, co tydzień coś się dla was znajdzie.

Bo bez wolontariuszy nie byłoby parkrunu. A oto ci, którzy pracowali dla was w sobotę:

Marek STOKOWSKI • Aleksander SZELĄG • Iwo SZELĄG • Renata Ewa KIM • Olga SZELĄG • Agnieszka PATER • Anita WIATR • Katarzyna LECH • Agnieszka RAFIŃSKA • Kazimierz BANASIAK

raport: Renata Kim
Foto: Iwo Szeląg

 

#64 parkrun Pole Mokotowskie

Dzisiejszy, 64. Parkrun, chociaż odbył w pierwszym dniu lutego, to przy niemal wiosennej pogodzie. Jakby specjalnie dla biegaczy po dziewiątej przestał padać deszcz i w szybkim pokonywaniu trasy przeszkadzały tylko liczne kałuże.

Do startu stanęło 42 uczestników, w tym jeden z wózkiem i troje z kijkami. Zameldowało się też dwoje debiutantów.


Pole Mokotowskie odwiedzili biegacze z innych lokalizacji m.in. z Iławy, Gdańska, Krakowa, Pruszkowa.
Padły cztery rekordy życiowe. Na mecie najszybszy wśród mężczyzn Marek WOLSKI 18:22, a wśród kobiet Anna GADOMSKA 22:30
Wolontariuszami byli Małgorzata BRZOSKA, Katarzyna LECH, Urszula OLCZAK, Kazimierz PRZERWA, Tomasz PŁONKOWSKI, Dorota SIERECKA, Edyta STOJEK, Marek STOKOWSKI, Aleksander SZELĄG, Iwo SZELĄG, Olga SZELĄG, Marek SZPANOWSKI (mistrz ceremonii – koordynator), Derek ZARDUS.

Na mecie spragnieni uczestnicy częstowali się przepyszną owocową herbata przygotowana przez Kasię Lech, podawaną w wielorazowych (ekologia!) kolorowych kubeczkach.
Po biegu część wolontariuszy i uczestników gościła kawiarnia „Otwarta”.

Drodzy parkrunowicze ! Na ławce znaleziono token, całe szczęście nie spadł na trawę, gdzie byłby trudny do odnalezienia. Prosimy oddawać tokeny do organizatorów, nawet wtedy gdy nie mamy przy sobie kodu. Ułatwi to pracę organizatorom, bez których przecież pomocy żaden parkrun by się nie odbył

Raport: Tomasz Płonkowski
Fot.:Iwo Szeląg

⇐ Nowsze wiadomości