#62 parkrun Pole Mokotowskie

Na parkrunie Pole Mokotowskie spotkaliśmy się po raz 62. Przywitał nas chłodny (ale nie za bardzo), bezwietrzny poranek - idealne warunki do biegania :-)

Dla fanów cyferek, garść statystyk: stawiło się 52 uczestników, z czego 34 mężczyzn i 18 kobiet. 10 poprawiło swoje życiówki, natomiast 8 zadebiutowało (5 zaczęło swoją przygodę z parkrunem właśnie od naszej lokalizacji). Plus nowa pozycja: jeden biegacz bosy!
Powitaliśmy angielskich gości (Sheffield i Londyn) oraz tych z innych lokalizacji parkrun w Polsce, między innymi Lublin, Rzeszów. Najważniejsze jednak, że każdy się dobrze bawił, niezależnie od tempa, celu i tego, skąd przybył. Bo taki jest nasz parkrun :-)

Tłumnie pojawili się również wolontariusze, a warto zaznaczyć, że bez nich nasze spotkania nie byłoby możliwe! Kolejna ważna informacja to fakt, że była to edycja z zającami, którzy pomagały biec naszym uczestnikom na dane tempa.
Byli to: 23:00 - Michał SUŁKOWSKI, 24:00 - Tomasz BRYGOŁA, 25:00 - Marek STOKOWSKI, 28:00 - Michał ABRAMIUK, 29:00 - Kazimierz Banasiak, 30:00 - Derek ZARDUS, 32:00 - Katarzyna LECH

Pozostałe, nie mniej istotne role zostały obsadzone następująco: Renata Ewę KIM koordynowała, Agnieszka PATER mierzyła naszym uczestnikom czas, tokeny rozdała każdemu na mecie Eliza BUJNOWSKA, a potem wraz z kodami osobistymi skanowała je Dorota SIERECKA. Urszula OLCZAK zadbała o bezpieczeństwo zamykając stawkę, a po biegu można było skosztować pysznej herbatki, którą przygotowała Sarah SKELTON. Piotr Adam WITKOWSKI przechowywał sprzęt, a Aleksander SZELĄG prowadził odprawę dla debiutantów, sortował tokeny i wprowadzał wyniki (wolontariusz na medal, szczególnie, że na pracę z wynikami musiał poświęcić 2 godziny, szacun!).

Raport napisała dla was Ania Bulik.
Zdjęcia A.Pater

Do zobaczenia już w następną sobotę, jak zwykle o godz. 9:00. Jest sobota, jest parkrun

 

#60 parkrun Pole Mokotowskie

Run Report #60
Report - Marek Szpanowski
Foto - Eliza Bujnowska
Nie wiem, czy byliście kiedyś w Tonbridge? Nawet jeśli los nie rzucił Was nigdy w te urocze strony, z pewnością prawie każdy koneser parkrunu orientuje się, że to miasto w południowo wschodniej Anglii, podobnie jak wiadomo, że Angarskie Prudy to park w Moskwie, a konkretnie w … no proszę o podpowiedź… tak jest, w północnej części miasta!

To tylko dwa przykłady macierzystych parkrunów, z których przybyli odwiedzający nas uczestnicy sobotniego spotkania. Mieliśmy również gości m.in. z Wimbledonu, z Gdańska, z Ursynowa, a także z lubelskiego klubu UMCS Biega, który jak donoszą zaprzyjaźnione źródła stanowi wspaniałą podporę parkrunu Ogród Saski (Lublin). Prawdziwy podziw należy się Zbigniewowi z parkrun Gdańsk, który wziął u nas udział w swoim parkrunie numer 399. Gratulacje!

Na naszej trasie spotkaliśmy jedenaścioro debiutantów - w tym dwie osoby, dla których był to pierwszy parkrun w ogóle. Rafale i Wojciechu - witajcie w rodzinie! (klanie? sekcie?) :D

Jeśli zaś chodzi o starych wyjadaczy, to 6 osób odnotowało swój rekord trasy. Tak trzymać - pod warunkiem że raz na jakiś czas zwolnicie, żeby podziwiać przyrodę i pomóc nam w wolontariacie!

Gdy zaś o wolontariacie mowa, to sobotnie spotkanie zorganizowała 12-ka dziarskich ochotników pod wodzą niezmordowanego Dereka.
Dzię-ku-je-myyy!!!

Drugi w Nowym Roku parkrun Pole Mokotowskie przeszedł do historii. Zapraszamy na edycję “orkiestrową” w przeddzień finału WOŚP, czyli już w tę sobotę.

 

#61 parkrun Pole Mokotowskie

Na ostatnim parkrunie #61 Pole Mokotowskie mieliśmy niepowtarzalną okazję zainaugurować weekendową zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy, której 28 finał odbył się w kolejnym dniu. Wszystko za sprawą Jarka, który jest wolontariuszem WOŚP i przyniósł w sobotę swoją puszkę.
 

Z całego serca, chcielibyśmy po raz kolejny podziękować wspaniałym wolontariuszom czyli cotygodniowym organizatorom parkrunu, bo bez nich ta cosobotnia impreza nie mogłaby się odbywać. W roli tych najważniejszych pojawili się:
Agnieszka RAFIŃSKA - promowała nas na Instagramie • Aleksander SZELĄG - przechowywał sprzęt i pomagał w jego rozstawieniu • Iwo SZELĄG skanował uczestników• Jarosław SZOSTAKOWSKI - prowadził odprawę dla debiutantów • Joanna GROCHOWSKA zamykała stawkę • Krzysztof BUKOWSKI - mierzył czas uczestnikom• Magdalena ZAWADZKA wprowadziła wyniki do systemu • Piotr Adam WITKOWSKI pomagał przy rozdawaniu tokenów • Rafał TROCHIMCZUK przygotował pyszną herbatę • Renata Ewa KIM - posortowała tokeny po biegu • Rozalia Chidley (BACH) fotografowała i nakręciła filmiki • Sarah SKELTON - koordynowała.
Powitaliśmy zagranicznych gości z Irlandii, Pakistanu, Anglii, Rosji, a także z polskich lokalizacji m.in z Ursynowa, Pragi, Żoliborza i Lublina. Kilka osób po raz pierwszy pojawiło się u nas na trasie, a wśród nich rozpoczynający przygodę z parkrunem i debiutujący właśnie u nas Finn WILLIAMSON.
 


Fot. Magdalena Zawadzka
W biegu udział wzięły 55 osoby w tym 40 mężczyzn i 15 kobiet. Najlepsze wyniki osobiste osiągnęło 6 osób. Gratulacje.
 

Fot. Magdalena Zawadzka
Zapraszamy już w najbliższą sobotę, która będzie edycją z zającami. I nie zapnijcie, że żeby mieć wynik musicie mieć ze sobą swój kod.
#loveparkrun #parkrun #polemokotowskie

Raport napisała Sarah Skelton

 

#59 parkrun Pole Mokotowskie edycja noworoczna

Podczas 59 specjalnej noworocznej edycji parkrun na Polu Mokotowskim 76 osób w szampańskim nastroju postanowiło świętować rozpoczęcie nowego roku biegnąc, truchtając lub maszerując.

 

Fot. Agnieszka Pater

Wielkie podziękowania dla zespołu wolontariuszy, którym chciało się wstać po sylwestrowej imprezce i wspomagali organizację naszego spotkania:

Dorota Sierecka (różowy króliczek) - pomiar czasu, Agnieszka Rafińska i Derek Zardus - odprawa debiutantów, Aga Pater - wydawanie tokenów i fotograf,
Marek Stokowski - rozstawianie elementów trasy, Olga Szeląg - zamykanie stawki, Iwo Szeląg - skanowanie kodów osobistych i tokenów, Aleksander Szeląg - koordynator.
Dzięki Magdalena Zawadzka za przygotowanie pysznej herbatki. Wolontariusze nie zmarzli a uczestnicy mogli ugasić pragnienie

Powitaliśmy gości z Rushmoor parkrun, Livonia parkrun, parkrun Kalisz, parkrun Grodzisk Mazowiecki, parkrun Pruszków, parkrun Warszawa-Ursynów, parkrun Warszawa-Praga, parkrun Warszawa-Żoliborz
Po raz pierwszy w naszej lokalizacji wystartowało 12 osób z czego 4 wybrały nasz parkrun jako miejsce debiutu. Witamy, dziękujemy i zapraszamy ponownie.
Gratulacje dla Arkadiusza Figiela za ukończenie 100-nego parkrunu i Andrzeja Ruszczewskiego za ukończenie 50-ego parkrunu.
Najlepsze wyniki osobiste osiągnęło 12 osób. Gratulacje.

 

Fot. Agnieszka Pater

Zapraszamy już w najbliższą sobotę.
#loveparkrun #parkrun

English version below.

During 59th special New Year edition of parkrun Pole Mokotowskie 76 persons in a champagne mood decided to celebrate beginig of New Year running, jogging or walking.

Big thanks to volunteers team, whom got up after New Year Eve party and helped to organize our event:

Dorota Sierecka (pink bunny) - Time Keeper, Agnieszka Rafińska and Derek Zardus conducted briefing for debutants, Aga Pater token hand out and photogrpher,
Marek Stokowski placed components of our course, Olga SZELĄG tailwalker, Iwo Szeląg scanned barcodes and tokens and a whole was coordinated by Aleksander SZELĄG.

Thanks to tasty hot tea prepared by Magdalena Zawadzka volunteers were not cold and parkruners can quench their thirst.

We welcomed guests from Rushmoore parkrun, Livonia parkrun, parkrun Kalisz, parkrun Grodzisk Mazowiecki, parkrun Pruszków, parkrun Warszawa-Ursynów, parkrun Warszawa-Praga,
parkrun Warszawa-Żoliborz.
12 people took part at our location for the first time, of which 4 have chosen our parkrun for debut. Welcome and thank you.
Congratulations to Arkadiusz Figiel for finishing his 100 parkrun and Andrzej Ruszczewski for finishing his 50 parkrun.
Congratulations to 12 people for their PB.

We invite you next Saturday.
#loveparkrun #parkrun

 

#58 parkrun Pole Mokotowskie edycja sylwestrowa

Dziś spotkaliśmy się po raz ostatni w 2019 roku ale nie rozpaczajcie bo widzimy się już za 4 dni - 1.01.2020
Pogoda jak na 28.12 całkiem niezła temperatura w granicach 0 ale przez wiatr odczuwalna jakieś -5 i nie padało no może lekko poprószył śnieg
frekwencja na dziś to 43 osoby biegnące , maszerujące
7 osób na koniec roku ma nowe PB - gratulacje!!!
przywitaliśmy także nowe osoby , które przebiegły nasz parkrun po raz pierwszy oraz Pawła , który dopiero rozpoczął przygodę z parkrun
były cukierkiod Tomka, który postanowił świętować z nami swoje urodziny ...oczywiście 18 wszystkiego najlepszego
Wow i prawie wszyscy mieli kody osobiste i wszystkie tokeny wróciły
Dziś herbatę przygotował Kazimierz - była pyszna

Wielkie podziękowania dla Wolontariuszy -
Magda - koordynator
Dorota - stoper
Olga - skaner
Alicja - tokeny
Agnieszka - sprzęt , odprawa dla debiutantów
Beata - paparazzi
Kazimierz - herbata
Aleksander - wyniki
Piotr - Zamykający stawkę

Po spakowaniu sprzętu poszliśmy na wspólną kawę , herbatę do Kawiarnia Otwarta

dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i do zobaczenia już 1.01.2020 i przypominamy o możliwości noworocznego "dubla" my startujemy o 9.00 a sąsiednie lokalizacje
parkrun Warszawa-Ursynów godzina 10.00
parkrun Warszawa-Żoliborz godzina 10.30

raport Magda Zawadzka
fot.Agnieszka Rafińska

⇐ Nowsze wiadomości