parkrun Poznań #337 – sylwestrowy

To była już ostatnia sobota z parkrunem na Cytadeli…

…oczywiście w roku 2018. Dziękujemy za Waszą obecność zarówno na parkrun Poznań #337 - sylwestrowy, jak i przez cały 2018 rok. Spotykaliśmy się w tym roku 54 razy, a odwiedziło nas 1657 unikalnych uczestników, którzy pobiegli, potruchtali lub pomaszerowali 10327 razy.

Blisko 10% z Was – 143 osoby - wspomogło naszą ideę pomocą na wolontariacie (łącznie 711 razy). To dla nas wyjątkowo ważne, bo parkrun jest inicjatywą którą tworzymy my wszyscy jej uczestnicy i aby zachować jej bezpłatny charakter utrzymujemy ją wyłącznie siłami wolontariackimi. Cieszymy się, że tak duży odsetek uczestników to rozumie i przynajmniej raz w roku poświęciło bieg na rzecz ubrania kamizelki wolontariusza. Wielkie brawa i podziękowania!

Ostatnią tegoroczną edycję wsparło swoją pomocą 11 wolontariuszy:

Adam Kuźma • Adrian Diego Stan • Grzegorz Tomaszewski • Jagoda Roszyk • Jarek Koperski • Magdalena FLAK • Michał MATECKI • Piotr ŁAGOWSKI • Robert Rob Walc WALCZAK • Sonia RZESZOTKA • Wisława POGODZIŃSKA

Jak zwykle podczas parkrunu deszcz zrobił sobie sjestę, a pogoda sprzyjała aktywności 169 uczestników na świeżym powietrzu. Powitaliśmy 16 debiutantów, wśród nich licznych gości z Hull parkrun, Pocket parkrun, Tokoinranta parkrun, Castletown parkrun Celbridge, South Manchester parkrun, Heaton parkrun. W prezencie na koniec roku poprawiliście 15 swoich życiówek.

Jubileuszowy pięćdziesiąty bieg parkrun pobiegła Ewelina Czarnecka, która debiutowała na Cytadeli prawie pięć i pół roku temu na parkrun Poznań #52 w dn. 20/07/2013. Bardzo nam miło, że przez ten czas ciągle wracałaś na Cytadelę i w końcu wybiegałaś czerwoną koszulkę „parkrun 50”.

Galeria zdjęć od naszego ulubionego parkrunowego fotografa (śmiemy twierdzić, że najlepszego w Polsce) Jarek Koperski - Sport dostępna jest tutaj:

https://www.facebook.com/pg/jarekkoperski.sport/photos/?tab=album&album_id=2242494632738175

oraz tutaj:

https://photos.app.goo.gl/Xcu4swNE9BjTJQFVA

Na kolejny parkrun wyjątkowo nie trzeba czekać aż do soboty. Widzimy się na specjalnej noworocznej edycji parkrun Poznań #338 - noworoczny już we wtorek - UWAGA – wyjątkowo o g. 10:30. A ponieważ jest to jedyny dzień w roku, kiedy można zaliczyć dwa parkruny jednego dnia, zachęcamy Was do rozpoczęcia Nowego Roku u naszych sąsiadów parkrun Dąbrówka na parkrun Dąbrówka #74- noworoczny o g. 8:30, a następnie spokojnie i bezpiecznie przemieśćcie się na Cytadelę, gdzie będziemy startować dwie godziny później.

Udanej zabawy sylwestrowej i do zobaczenia w pierwszy dzień Nowego 2019 Roku.

tekst: Grzegorz Tomaszewski