Trasa

Lokalizacja trasy to Park Potulickich, 05-800 Pruszków. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to kostka chodnikowa, alejki szutrowe, ziemia i żwir. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

Prosimy pamiętać, że parkrun organizowany jest na ogólnodostępnym terenie. W celu zachowania bezpieczeństwa, uczestnicy proszeni są o ustąpienie pierwszeństwa innym użytkownikom terenu. Być może Twój wynik będzie nieco gorszy i nie uda Ci się uzyskać kolejnego rekordu osobistego tym razem, ale przyczyni się do zmniejszenia ryzyka kolizji i wypadków.

Jesteśmy przyjaźni środowisku naturalnemu, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie na miejsce spotkania spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu wraz z innymi. Prosimy pamiętać, że odpowiedzialność za pojazdy ponoszą ich właściciele.

Bezpieczeństwo na trasie

parkrun Pruszków jest cyklicznym spotkaniem, które ma służyć w bezpieczny sposób całej społeczności. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom naszych spotkań, jak również innym znajdującym się na trasie lub w jej okolicy. Dlatego prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 • W trakcie udziału prosimy uważać na otoczenie, w tym w szczególności innych użytkowników terenu.
 • Dzieciom poniżej 11 lat musi towarzyszyć rodzic/opiekun lub inny uczestnik wskazany przez rodzica/opiekuna.
 • W miarę możliwości prosimy o dotarcie na miejsce spotkania pieszo, rowerem lub środkami transportu publicznego w celu zredukowania niekorzystnego oddziaływania naszych spotkań na środowisko,
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji wolontariat,
 • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na nasze spotkanie samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, w szczególności jeżeli jesteś spóźniony(a)!
 • Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym zlokalizowana jest trasa, jak również samą trasę. Prosimy uważać w szczególności na rowerzystów, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służbowe, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
 • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km.
 • W momencie zauważenia problemów u innego uczestnika, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi.
 • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od uczestników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą im towarzyszyć.
 • W związku z faktem, że spotkania parkrun organizowane są na zewnątrz istnieje ryzyko obecności kleszczy, które przenoszą bakterie wywołujące Boreliozę. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat choroby oraz sposobów zapobiegania jej prosimy zapoznać się z dodatkową informacją tutaj.
 • Do udziału w parkrun zapraszamy również uczestników z psami. W przypadku udziału z psem prosimy o trzymanie psa na krótkiej smyczy oraz pod kontrolą przez cały czas trwania spotkania. Prosimy również o zapoznanie się z zasadami udziału z psem w sekcji pomoc.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że parkrun Pruszków będzie bezpiecznym spotkaniem dla wszystkich.

Współczynnik wieku

W ramach wszystkich spotkań parkrun obliczany jest Współczynnik wieku w celu umożliwienia uczestnikom porównywania wyników.

W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Dodatkowo, Współczynnik wieku pozwala porównywać wyniki uzyskane na różnych dystansach, np. 5km oraz maraton.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy odwiedzić stronę pomoc.

Przebieg trasy

Opis trasy

Trasa obejmuje dwie pętle po 2,5km alejkami parkowymi. Nawierzchnia początkowo z kostki chodnikowej, następnie fragmentami ubita ziemia i żwir oraz kostka chodnikowa. Finisz po nawierzchni z kostki chodnikowej. Drogi nie są użytkowane przez samochody. Przebieg trasy: start i meta, które są jednocześnie miejscem zbiórki uczestników ulokowane są na ?dolnej ścieżce” wzdłuż ul. Prusa, u jej zbiegu ze ścieżką prowadzącą do baru restauracyjnego "Przystań", ul. Prusa 1a (teren parku). Na całości trasy jest 20 skrętów, trasa wynosi 5km od startu do mety. Minimalna wysokość na trasie 64 m, maksymalna 106 m. Łącznie w górę 125 m, w dół 121 m.

Udogodnienia

Dostępne parkingi znajdują się przy ul. Prusa (ok. 10 miejsc) oraz przy ul. Zimińskiej-Sygietyńskiej (parking "Carrefour Express", ponad 100 miejsc).

Jak dotrzeć na start

Lokalizacja startu

Start i meta, które są jednocześnie miejscem zbiórki uczestników ulokowane są na "dolnej ścieżce” wzdłuż ul. Prusa, u jej zbiegu ze ścieżką prowadzącą do baru restauracyjnego "Przystań", ul. Prusa 1a (teren parku).

Dojazd transportem publicznym

Istnieje możliwość dojazdu komunikacją miejską: SKM z Warszawy i Piastowa, KM z Warszawy, z Piastowa, Brwinowa, Grodziska Maz., WKD z Warszawy i wielu miejscowości po trasie tej kolejki, autobusami linii 1 z terenu Pruszkowa i linii 2 z Komorowa. W każdym przypadku na miejsce startu trzeba dojść ok. 0,4 ? 1km.

Dojście pieszo

Dojście do lokalizacji startu jest możliwe bezpośrednio z ulic: Prusa, Zimińskiej-Sygietyńskiej, Bohaterów Warszawy, Torfowej, Lipowej, Kopernika.

Dojazd samochodem/rowerem

Dojazd do 50 m od miejsca startu jest możliwy od ul. Prusa, do 150 m od ul. Zimińskiej-Sygietyńskiej drogą asfaltową.

Kawiarnia

Po biegu zapraszamy do naleśnikarni ‘Ale Nale’, która mieści się tuż obok naszej trasy przy ul. Prusa 12/106