Trasa

Lokalizacja trasy to Rumia, ul. Starowiejska. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to chodnik oraz kostka brukowa. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

Prosimy pamiętać, że parkrun organizowany jest na ogólnodostępnym terenie. W celu zachowania bezpieczeństwa wszystkich jego użytkowników prosimy ustąpić pierszeństwa innym użytkownikom terenu. Być może Twój wynik będzie nieco gorszy i nie uda Ci się uzyskać kolejnego rekordu osobistego tym razem, ale przyczyni się do wyeliminowania kolizji i wypadków.

Jesteśmy przyjaźni środowisku naturalnemu, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie na miejsce spotkania spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu wraz z innymi. Prosimy pamiętać, że odpowiedzialność za pojazdy ponoszą ich właściciele.

Bezpieczeństwo na trasie

parkrun Rumia jest cyklicznym spotkaniem, które ma służyć w bezpieczny sposób całej społeczności. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom naszych spotkań, jak również innym znajdującym się na trasie lub w jej okolicy. Dlatego prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 • W trakcie udziału prosimy uważać na otoczenie, w tym w szczególności innych użytkowników terenu.
 • Dzieciom poniżej 11 lat musi towarzyszyć rodzic/opiekun lub inny uczestnik wskazany przez rodzica/opiekuna.
 • W miarę możliwości prosimy o dotarcie na miejsce spotkania pieszo, rowerem lub środkami transportu publicznego w celu zredukowania niekorzystnego oddziaływania naszych spotkań na środowisko,
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji wolontariat,
 • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na nasze spotkanie samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, w szczególności jeżeli jesteś spóźniony(a)!
 • Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym zlokalizowana jest trasa, jak również samą trasę. Prosimy uważać w szczególności na rowerzystów, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służbowe, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
 • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km.
 • Prosimy pamiętać o rozgrzewce przed udziałem w naszych spotkaniach,
 • W momencie zauważenia problemów u innego uczestnika, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi.
 • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od uczestników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą im towarzyszyć.
 • Ze względów bezpieczeństwa jednoczesny udział z wózkiem i psem jest niedozwolony.
 • W związku z faktem, że spotkania parkrun organizowane są na zewnątrz istnieje ryzyko obecności kleszczy, które przenoszą bakterie wywołujące Boreliozę. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat choroby oraz sposobów zapobiegania jej prosimy zapoznać się z dodatkową informacją tutaj.
 • Do udziału w parkrun zapraszamy również uczestników z psami. W przypadku udziału z psem prosimy o trzymanie psa na krótkiej smyczy oraz pod kontrolą przez cały czas trwania spotkania. Prosimy również o zapoznanie się z zasadami udziału z psem w sekcji pomoc.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że parkrun Rumia będzie bezpiecznym spotkaniem dla wszystkich.

Współczynnik wieku

W ramach wszystkich spotkań parkrun obliczany jest Współczynnik wieku w celu umożliwienia uczestnikom porównywania wyników.

W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Dodatkowo, Współczynnik wieku pozwala porównywać wyniki uzyskane na różnych dystansach, np. 5km oraz maraton.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy odwiedzić stronę pomoc.

Przebieg trasy

Opis trasy

Z miejsca startu wybiegamy wyznaczoną trasą po trawie (ok 30m) następnie brukowaną aleją (ok 60m) by przez mostek wybiec z parku w prawo. Dalej trasa przebiega chodnikiem, aż do pomnika Jana Pawła II, za którym obiegamy wąski trawnik (nawrotka nr 1). Wracamy tymże samym chodnikiem aż do skrzyżowania ulic gdzie obiegamy spory trawnik w kształcie trójkąta (nawrotka nr 2). Ponownie udajemy się do nawrotki przy pomniku (nawrotka nr 3). Dalej przedostatnia nawrotka (trawnik przy skrzyżowaniu ? nr 4). Ostatni raz biegniemy do pomnika papieża (nawrotka nr 5), po czym kierujemy się do miejsca, z którego wystartowaliśmy - Start i Meta są w tym samym miejscu.

Reasumując, z miejsca startu wybiegamy (trawa i bruk ok 100m) z parku w prawo, trasa przebiega po chodniku. Jest 5 nawrotek (3 obiegnięcia trawnika za pomnikiem papieża i 2 razy trawnik przy skrzyżowaniu). Po ostatnim papieżu biegniemy do mety, która jest w tym samym miejscu co start.

Udogodnienia

Bar w budynku Hali Miejskiej

Jak dotrzeć na start

Lokalizacja startu

Start znajduje się na terenie Parku Miejskiego przy ul. Starowiejskiej. Miejsce zbiórki stanowi mała polanka za Miejskim Domem Kultury przy scenie.

Dojazd transportem publicznym

W pobliże startu można dojechać autobusem komunikacji miejskiej, przystanek Żeromskiego, linie: 85, 173

Dojście pieszo

Od przystanku autobusowego ok. 200 m do miejsca zbiórki. Na miejsce można dotrzeć od ul. Adama Mickiewicza przechodząc przez Park Miejski. Od ronda Jana Pawła II ok. 500m

Dojazd samochodem/rowerem

Korzystając z samochodu, należy kierować się na ul. Adama Mickiewicza. Parkingi dla samochodów znajdują się wzdłuż płotu przy Parku Miejskim, jak również położonym ok. 400 m dalej stadionie miejskim i hali sportowej.

Kawiarnia

Bar w budynku Hali Miejskiej