261 parkrun Rumia

Obraz może zawierać: 6 osób, dziecko i na zewnątrz

Tak się zbieram, co by tu napisać odnośnie dzisiejszego parkrunowego poranka. Pogoda niczym w Miami Beach. Słońce raziło w oczy dokumentnie, także odblaski na wolontariackich kamizelkach dodawały im szczególnej chwały.

 Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, drzewo, niebo, trawa, na zewnątrz i przyroda

Patrząc na zdjęcia od naszych wspaniałych dwóch fotografów zastanawiam się czy to, że było ich dwóch tak mocno wpłynęło na nas, że wszystkim uśmiech nie schodził z twarzy. Czy to przez pogodę, czy po prostu kochamy nasz parkrun, tęsknimy za nim a jak już przyjdzie czerpiemy całymi łyżkami.  Studiując galerie mam wrażenie, że niezależnie od tego, w jakim tempie poruszamy się na, parkrunie, jaką techniką, czy jesteśmy w formie czy bez, na porannym poirytowaniu przebiegiem wypadków, czy jeszcze przed.  Czy nasze dzieci już zdążyły obudzić wulkan czy dopiero to zrobią, czy pies pogryzł już pilot od garażu czy dopiero to zrobi, to przekraczając linię Zagórskiej Strugi i nasz piękno-kaszubski mostek, rzucamy ten bagaż doświadczeń, jakkolwiek ciężki on by był i wkraczamy w inny świat. Tutaj nieważne jest, kim jesteś, jakie masz wykształcenie, czy jesteś spełniony w życiu, co posiadasz, za czym tęsknisz, w co wierzysz, komu kibicujesz, czy masz alergię, astmę, niedowład ręki, słabo słyszysz czy wydaje Ci się, że tracisz wzrok lub inne zmysły. Jesteśmy razem, tworzymy piękną społeczność ludzi z zupełnie różnych bajek. Po pokonaniu 5 km jesteśmy naładowani pozytywną energią tak, że z powodzeniem moglibyśmy ogrzać osiedle Janowo w razie zimy stulecia.  Wspieramy się nawzajem. Tak naprawdę pewność siebie rzadko przychodzi nam sama. Często zapominamy czy też nie wierzymy w swoją wartość. A tutaj zawsze znajdzie się ktoś w zasięgu wzroku, kto przybije Ci piątkę, klepnie po plecach, powie Ci dobre słowo, za którym tak tęsknisz. Dasz radę! Jeszcze kawałek, dasz radę!

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją, buty, drzewo, dziecko i na zewnątrz

Tu nigdy nie będziesz sam. Nie będziesz ostatni. Zawsze jesteś zwycięzcą. To jest nasz parkrun właśnie. Ten, który razem tworzymy, organizujemy, o który dbamy. To jesteśmy My! Za to Was właśnie kocham!

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, dziecko, buty, drzewo i na zewnątrz

A co to się działo dzisiaj rano? Na metę, jako pierwszy z wielkim impetem wpadł nasz krótkodystansowy truchtacz  - Maciej Zakrzewski.  Nic dziwnego, dziś obchodził swój setny parkrun, (co prawda ten równiutko setny był jakiś czas temu, ale fiesta czekała na zamówioną pogodę) i by tradycji stało się zadość ugościł nas wszystkich słodkościami, które wypiekały się pod jego okiem, czy też uwagą, a które przygotował zastęp zaradnych niewiast. Mało tego. Dziś Maciej poprawił swoją życiówkę o ponad 20 sekund!  A na zakończenie otrzymał pamiątkowy dyplom.  Dla przypomnienia Maciej rozpoczął swoją parkrunową przygodę 3.12.2011 roku w Gdyni i był z jednych z pierwszych uczestników parkruna w Polsce. Na swoją parkrunową setkę musiał czekać aż dziewięć lat i to chyba też jest swego rodzaju rekord wytrwałości i cierpliwości. Po wielkiej ilości splendoru i blasku chwały, jaka na jego osobę dziś spłynęła trzeba przyznać, że było warto. Gdybym przypuszczała, że będzie taka kumulacja, z pewnością jakoś bardziej elegancko na tę okazję bym się przyodziała.

 Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i na zewnątrz

Metę zdobyło dziś 78 osób. Aż 9 poprawiło swoje życiówki, co bardzo cieszy. Tymi szczęśliwcami są wspomniany Maciej, Janusz Bąkowski, Adrian Sarnowski, Katarzyna Kleszczewska, Bogumiła Gawryś, Anna Gajewska, Basia Gibas, Aniela Gawryś oraz Ignacy Kąkol.

Obraz może zawierać: 3 osoby, drzewo, buty, dziecko i na zewnątrz

Na naszej trasie zadebiutowali Małgorzata Pietrzak oraz Arkadiusz Wołosewicz. Bardzo cieszymy się, że do nas dołączyliście. Dajcie znać jak Wam się podobało.

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, drzewo, dziecko, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, dziecko i na zewnątrz

Z parkrunowego świata przybył do nas Szymon Pawlikowski.

 

W organizacji spotkania dominowały dziś panie: Agnieszka Konarzewska była mistrzynią ceremonii, Iwona Osiowy łapała Wasze życiówki, Agnieszka Rembacz dbała o właściwą kolejność na mecie, Olivia Kuźniar skanowała, a Ania Zajączkowska dbała o dobrą atmosferę na końcu stawki. Marzena Tocha dokonała przeglądu naszego parkrunowego dobytku, konserwacji, uszlachetniania oraz nadała mu ład i porządek. Sebastian Tocha przechował, przywiózł oraz rozstawił sprzęt. Pyszne napoje przygotowali: Katarzyna Wallrat, Robert Mroczek oraz Monika Mroczek. Piotr Zając wprowadził wyniki, a całe spotkanie udokumentowali Maciej Hołub oraz Michał z AM-STUDiO.eu. Bardzo Wam dziękujemy za poświęcony czas, dobrą energię i uśmiech!

 Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, ludzie spacerują, drzewo i na zewnątrz

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Także ten raport również dobił do brzegu. Dzięki za wspaniały poranek! Cudownego weekendu!

PS. Urodziny mamy 28 marca i na tą okazję szykujemy się do nowego rekordu frekwencji. 500+ Tak mi się marzy. Pomożecie?

 Fot. AM-Studio.eu