Trasa

Lokalizacja trasy to Bulwar nad Wisłokiem, pod Mostem Zamkowym i Zaporą. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to asfaltowa. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

Prosimy pamiętać, że parkrun organizowany jest na ogólnodostępnym terenie. W celu zachowania bezpieczeństwa wszystkich jego użytkowników prosimy ustąpić pierszeństwa innym użytkownikom terenu. Być może Twój wynik będzie nieco gorszy i nie uda Ci się uzyskać kolejnego rekordu osobistego tym razem, ale przyczyni się do wyeliminowania kolizji i wypadków.

Jesteśmy przyjaźni środowisku naturalnemu, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie na miejsce spotkania spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu wraz z innymi. Prosimy pamiętać, że odpowiedzialność za pojazdy ponoszą ich właściciele.

Bezpieczeństwo na trasie

parkrun Rzeszów jest cyklicznym spotkaniem, które ma służyć w bezpieczny sposób całej społeczności. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom naszych spotkań, jak również innym znajdującym się na trasie lub w jej okolicy. Dlatego prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 • W trakcie udziału prosimy uważać na otoczenie, w tym w szczególności innych użytkowników terenu.
 • Dzieciom poniżej 11 lat musi towarzyszyć rodzic/opiekun lub inny uczestnik wskazany przez rodzica/opiekuna.
 • W miarę możliwości prosimy o dotarcie na miejsce spotkania pieszo, rowerem lub środkami transportu publicznego w celu zredukowania niekorzystnego oddziaływania naszych spotkań na środowisko,
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji wolontariat,
 • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na nasze spotkanie samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, w szczególności jeżeli jesteś spóźniony(a)!
 • Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym zlokalizowana jest trasa, jak również samą trasę. Prosimy uważać w szczególności na rowerzystów, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służbowe, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
 • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km. W przypadku braku pewności zalecamy wcześniejszą wizytę u lekarza specjalisty oraz wykonanie odpowiednich badań,
 • Prosimy pamiętać o rozgrzewce przed udziałem w naszych spotkaniach,
 • W momencie zauważenia problemów u innego uczestnika, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi.
 • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od uczestników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą im towarzyszyć.
 • Ze względów bezpieczeństwa jednoczesny udział z wózkiem i psem jest niedozwolony.
 • W związku z faktem, że spotkania parkrun organizowane są na zewnątrz istnieje ryzyko obecności kleszczy, które przenoszą bakterie wywołujące Boreliozę. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat choroby oraz sposobów zapobiegania jej prosimy zapoznać się z dodatkową informacją tutaj.
 • Do udziału w parkrun zapraszamy również uczestników z psami. W przypadku udziału z psem prosimy o trzymanie psa na krótkiej smyczy oraz pod kontrolą przez cały czas trwania spotkania. Prosimy również o zapoznanie się z zasadami udziału z psem w sekcji pomoc.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że parkrun Rzeszów będzie bezpiecznym spotkaniem dla wszystkich.

Współczynnik wieku

W ramach wszystkich spotkań parkrun obliczany jest Współczynnik wieku w celu umożliwienia uczestnikom porównywania wyników.

W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Dodatkowo, Współczynnik wieku pozwala porównywać wyniki uzyskane na różnych dystansach, np. 5km oraz maraton.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy odwiedzić stronę pomoc.

Przebieg trasy

Opis trasy

Trasa parkrun Rzeszów składa się z jednego okrążenia o długości 5 km i jest trasą o bardzo niskim nachyleniu terenu. Start oraz meta biegu umiejscowione są w pobliżu Parku Linowego Olszynki. Trasa biegnie głównymi alejkami bulwarów i rozpoczyna się prostą o długości 250 m pod Mostem Zamkowym. Po około 1,5 km występuje lekki zbieg w dół pod most i 5 metrowy podbieg, po czym 1 km prosto aż do miejsca nawrotu wokół filaru Ujęcia Wody w Rzeszowie przed Rezerwatem Przyrody Lisia Góra tzw. agrafki, gdzie rozpoczynamy 2,5 km powrót do miejsca startu po tej samej trasie.

Udogodnienia

Toalety znajdują się zarówno na Parkingu Olszynki jak i po około 1 km Toalety Miejskie w Parku oraz w miejscu nawrotu po 2,5 km ToiToi.

Jak dotrzeć na start

Lokalizacja startu

Start biegu umiejscowiony jest w pobliżu Parku Linowego Olszynki.

Dojazd transportem publicznym

Dojazd Autobusem przystanek Szopena Filharmonia linie: 5,6,7,10,12,13, 31, 37, 39, 42, 46, N2 oraz przystanek Szopena linie: 5, 6, 7, 10, 12, 13, 31, 37, 39, 46, N2, N3

Dojście pieszo

Na start biegu można dotrzeć od ulicy Wojciecha Kilara, Zejście schodkami Mostu Zamkowego lub ulicy Podpromie. W związku z tym, że trasa biegnie wzdłuż Bulwarów nad Wisłokiem można dotrzeć na miejsce startu idąc ścieżką w kierunku Parku Linowego Olszynki.

Dojazd samochodem/rowerem

Samochód można zaparkować na dwóch publicznych parkingach: Parking Podpromie (dojście około 250m) i Parking Olszynki, który znajdują się w miejscu startu i mety.

Kawiarnia

W pobliżu znajdują się następujące lokale gastronomiczne serwujące kawę, zimne napoje i lekkie przekąski: w okresie letnim funkcjonują Lychee w Dziczy z parkiem linowym ul. Szopena 35a, Kawiarnia Przystań ul. Leśna 1F, oraz całoroczne: Pub Kultura ul. Szopena 59 oraz Hola Lola Cafe ul. Mickiewicza 3. Start i meta parkrun Rzeszów usytuowane sa w centrum Rzeszowa, 1,5 km od Rynku czy deptakowej ulicy 3-go maja gdzie znajduje się mnóstwo kawiarni, pubów i restauracji.