#13 parkrun w Skórcu

 

Zima nie odpuszcza.

Mieliśmy dziś w planie powitanie wiosny, liczyliśmy na kwiatki, zieloną trawę i ćwierkające ptaszki... a tu śnieg, wszędzie śnieg... tak to był #13 parkrun w Skórcu więc czego innego można się było spodziewać.... Ha, ha.
Mimo takiej aury na starcie biegu stanęło 21 osób a w organizację dzisiejszej imprezy zaangażowało się 13 wolontariuszy (trzynastu ??) i tak : Agata KUBAŚ , Ewa KUBAŚ , Jakub ZAŃKO , Malwina TUREK – pięknie kibicowali i biegaczy motywowali • Anna KRUPA – zadbała żeby nikt na trasie nie został i oznakowanie zebrała • Arkadiusz Kubas – rano trasę przygotował, czasy pomierzył i kody poskanował • Helena KRUPA – kody na mecie wręczyła • Justyna Niedziałek – bieg skoordynowała • Marta Kubas – jak zwykle piękne zdjęcia zrobiła • Ryszard WYSOCKI , Stanisław ŚWIĄTEK – zabezpieczali trasę • Stanisław ŻAK – pilnował ognia • Łukasz Witczuk – poprowadził rozgrzewkę i udzielił instruktarzu z poprawnej techniki NW. Dziękujemy Wam pięknie. Także z herbatę, ciasto, słodkości.... za wszystko bo bez Was nie było by parkrunu w Skórcu.
Jak już pisaliśmy na starcie stanęło 21 uczestników i na szczęście (i dzięki Annie) wszyscy stawili się na mecie. Powitaliśmy dziś dwie osoby które pokonały naszą trasę po raz pierwszy: Łukasz Witczuk i Kamil Ładniak . Tym razem nikt nie pobił swojego rekordu trasy... to chyba przez te zaspy po kolana a może dlatego, że z okazji 13 puściliśmy bieg w drugą stronę. Tak główna pętla została dziś pokonana w odwrotnym kierunku... czy ktoś się zdziwił??
4 juniorów zaliczyło dzisiaj swój kolejny bieg w ramach programu "6 za 6": Bartek Olszewski, Czarek Olszewski i Maciej Iwański oraz Krzysztof Zańko, który właśnie dziś otrzymał 6 wpis w swoim paszporcie i teraz nie może doczekać się następnej lekcji w-fu kiedy to dostanie swoją szóstkę – gratulujemy. Pełne wyniki biegu jak zwykle na : http://www.parkrun.pl/skorzec/rezultaty/ostatnierezultaty/

Było nam bardzo miło przywitać specjalnego gościa.

Ta..tataaam!!!! Mistrz Europy w NW Łukasz Witczuk. Łukasz udzielił nam instruktarzu z poprawnych technik chodu NW oraz poprowadził rozgrzewkę. Później w pięknym stylu pokonał naszą trasę a o kiełbaskach to już nie wspomnimy. Na koniec zabawiał historiami ze swoich wyzwań związanych ze sportem... oj trzeba tego posłuchać na żywo... i nie długo będzie ku temu okazja. Łukasz zaprasza wszystkich na imprezę charytatywną która organizuje wraz z klubem Nordic Walking Poland i prezesem Marcinem Szulcem. Odbędzie się ona w przyszłą niedzielę 25 marca w Siedlcach przy hotelu Hotel Aleksandria . Zapisać można się na http://www.e-gepard.eu/show-contest/474 Dystans NW to 5 km, ale zaplanowano też rajd pieszy na dystansie 2,5km. Każdy otrzyma na mecie super medal a osoby startujące w kategorii NW zawalczą o puchary. Cel akcji jest szczytny bo cały dochód zostanie przekazany na Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku . My wraz z Klub Aktywnych parkrun Skórzec jedziemy i namawiamy też Was. Pomożecie?......
A jako, że parkrun w Skórcu jest nieodwołalny i oczywiste jest, że w kolejną sobotę też się odbędzie to już dziś zapraszamy na Bieg #14 parkrun Skórzec Widzimy się.