14 – liczba doświadczenia….

.... Wolność kiedy wolność staje się niewolą…czyli o 14 biegu Parkrun Skórzec oczami uczestnika Według numerologii z tą liczbą nie ma żartów…podobnie jak z dzisiejszym biegiem parkrun Skórzec. 32 uczestników wzięło udział w 5-cio kilometrowym biegu po wymagających nie lada wysiłku leśnych i polnych ścieżkach. Pobiegli i duzi, i mali, i biegacze, i kijkarze. A wszystko to dzięki naszym wolontariuszom, którzy stawili się w sile 12 osób. I tak: Agata Kubaś, Ewa Kubaś, Malwina Turek – dopingowały pięknie; Arkadiusz Kubas – koordynator i pomiar czasu; Dorota Piekart i Julka Wysocka – fotografia; Katarzyna Turek – tokeny wydawała; Paulina Osińska – zamykała stawkę i pilnowała porządku na trasie a trasę tę zabezpieczyli młodziki Ryszard Wysocki, Stanisław Świątek, Stanisław Żak; no i Łukasz Witczuk – rozgrzewka i to naprawdę oryginalna.
Wszyscy chcieli poczuć tą wolność i satysfakcję, jaką daje ruch na świeżym powietrzu. Nawet wiosenna aura była dla nas niezwykle łaskawa i pozwoliła, aby padły nowe rekordy osobiste (PB) i to aż 11. Najszybciej trasę pokonał dziś Kamil Mikołajczuk a najszybszą dziewczyną była Marta Kubas.
Jesteśmy zadowoleni, że po raz drugi odwiedzili nas kijkarze z Siedlec, na czele z Łukasz Witczuk , który poprowadził dość oryginalną rozgrzewkę. Zawitał też do nas Tomasz Znój, uczestnik Biegu Komandosa na 100 km – nasz bohater. Z dumą prezentował swój medal.
Gratulacjom i uściskom nie było końca. Rozgrzani i pełni emocji rozpoczęliśmy poranne zmagania z tą ciekawą trasą. Z biegami Parkrun Skórzec tak bywa, że kto raz weźmie w nich udział, natychmiast wpadnie w „niewolę parkrunową”. I tak swój dziesiąty bieg dzisiaj odbyła Edyta Zielińska.
W 14 – ym wydaniu Parkrun Skórzec powitaliśmy 6 nowych osób: Beata Maryniak, Dominika Błażejczyk, Mariusz Błażejczyk, Adrian Mikołajczuk, Krzysztof Piekart oraz Andrzej Wysocki. Wszyscy z powodzeniem pokonali trasę… i zapanowało ogólne uczucie zadowolenia i rozprężenia…I tylko gdzieś w oddali było słychać: „Ale w przyszłą sobotę też biegniemy…?” – OCZYWIŚCIE, ŻE TAK…. bo jak inaczej? ….