“Bieg Jeża” 14 października na parkrun Szczecin :)

Serdecznie zapraszamy na czwarty w Szczecinie "Bieg Jeża" organizowany przez Parkrun Szczecin, Stowarzyszenie PROGRESSUM, TOZ Oddział w Szczecinie oraz Opiekunów Jeży w Szczecinie Renatę i Piotra Pihan – czyli nas.

TOZ Oddział w Szczecinie od 2015 r. aktywnie działa na rzecz uświadamiania mieszkańców Szczecina na temat pomocy jeżom oraz pomaga w ich leczeniu :)

Tymczasem jeże już organizują stoisko informacyjne, gdzie się zaprezentują, a my opowiemy ich historie i odpowiemy na wszystkie jeżowe pytania. Będzie można sprawdzić czy kolce są kłujące, zobaczyć jak wygląda słynna jeżowa kulka, może też uda się usłyszeć, jakie dźwięki wydają te małe zwierzątka i jak szybko potrafią biegać.

Podczas "Biegu Jeża" będzie również zbiórka karmy dla jeży. Wszystkich uczestników i kibiców biegu, którzy zechcieliby wesprzeć nasze działania i wiecznie głodne – szczególnie wiosną – jeże, które są i w przyszłości będą pod naszą opieką prosimy o przynoszenie KARMY DLA KOTÓW (mokrej i suchej) "JUNIOR" lub „KITTEN” (np. Felix, Purina, Bozita, Animonda i inne firmy) oraz ręczników papierowych, podkładów, itp. Może ktoś będzie chciał zbudować jeżowy domek.
Wszystkim osobom, które wspomogą naszą akcję z góry serdecznie dziękujemy, a jeże w zamian będą w ramach poczęstunku rozdawać wodę, banany :) dyplomy i jeżowe niespodzianki.
Zapraszamy do wspólnej zabawy, jeżowej edukacji i sportowych zmagań :)