Przejdźmy przez to razem

Dobry wieczór wszystkim, mam nadzieję, że macie się zdrowo, bezpiecznie i wciąż jeszcze macie pomysły na zajęcia w domu

W dniu dzisiejszym odwołane zostały spotkania w UK, Rosji oraz Południowej Afryce, co oznacza, że parkrunowy świat zatrzymał się na dobre. Po raz pierwszy w naszej historii. Smutne ale konieczne w obliczu zagrożenia. To, co szczególnie istotne a co często umyka nam w kontekście parkrun to fakt, że wiele osób, którym parkrun pomagał wyjść z samotności, depresji oraz innych osobistych problemów straciły to wsparcie. Oczywiście dotyczy to zdecydowanej mniejszości uczestników ale za to tych najbardziej wrażliwych i słabych.

Po południu trafiło na skrzynki przesłanie Paula do społeczności uczestników, które dodatkowo zostało opublikowane na naszych blogu, jak również przed chwilą w ramach naszych kanałów w mediach społecznościowych. Warto udostępnić post również na Waszych profilach. Tekst przesłania pod adresem https://blog.parkrun.com/pl/2020/03/18/przejdziemy-przez-to-razem/

Bardzo ważnym zadaniem w czasie naszej przerwy będzie utrzymywanie kontaktu z naszymi uczestnikami, dlatego prośba o aktywność na Waszych profilach. Z pewnością warto sięgnąć do historii Waszej lokalizacji, znaleźć i przypomnieć ważne lub zapamiętane momenty. Warto skorzystać z tekstów na blogu, warto pisać o naszej idei, celach i jak to realizujemy. Warto trzymać Waszą społeczność razem.

To niewątpliwie trudny, wymagający i niepewny czas dla wielu. Wierzę, że jako parkrun możemy kontynuować naszą misję, choć w okrojonej i bardziej wirtualnej formule.

Jeszcze raz ogromne podziękowania za Wasze zaangażowanie oraz wsparcie. To przywilej być częścią tego zespołu.

Trzymajcie się mocno, zdrowo i bezpiecznie!

Były to słowa naszego Territory Managera Jakuba Federowicza

#loveparkrun