Uwaga! W dniu 2021-01-16 parkrun Szczecinek jest odwołany. Powód odwołania: COVID-19 (Coronavirus)

WAŻNY KOMUNIKAT – trudne warunki atmosferyczne!

WAŻNY KOMUNIKAT – trudne warunki atmosferyczne!

Niestety termometr za oknem wskazuje -20 , jeśli tak niska temperatura utrzyma się bieg parkrun w dniu dzisiejszym nie odbędzie się. W przypadku Szczecinka byłby to pierwszy raz kiedy odwołujemy nasze spotkanie ale ważniejsze dla nas jest Wasze bezpieczeństwo.

 

raport z biegu #20

W sobotę odbył się 20 bieg parkrun w Szczecinku. Był to pierwszy bieg w typowo zimowych warunkach - z temperaturą poniżej zera i ze śniegiem. Jednak żadna z tych rzeczy nie odstraszyła biegaczy, którzy w liczbie 37. stawili się na starcie biegu. Pierwszym zawodnikiem w kategorii mężczyzn, który ukończył bieg był Sylwester SZYMAŃSKI ( (ULKS Barwice)) z czasem 00:18:38. Pierwsza zawodniczka, która ukończyła bieg była Małgorzata Amelia SZABAŁOWSKA z czasem 00:22:55.

 

Z parkrun Szczecinek sauna gratis !

AQUA-TUR Sp. z o.o. w Szczecinku zaprasza wszystkich zarejestrowanych uczestników biegów parkrun Szczecinek do skorzystania z darmowego, 30 minutowego pobytu na saunie! Z promocji można skorzystać, po okazaniu kodu uczestnika i dokumentu potwierdzającego tożsamość, po zakupie biletu wstępu na basen (w sobotę i niedzielę)
Dziękujemy i zapraszamy 

Jest sobota, jest parkrun!

 

Zakończenia akcji “Szlachetna Paczka”

Poniżej list, który otrzymaliśmy po zakończeniu akcji "Szlachetna Paczka".

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem ZPM-1823-042278), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:
Po przekroczeniu progu mieszkania od razu zaczęliśmy rozpakowywać paczkę. Dzieci miały dużo radości z odkrywania zawartości trzech wielkich pudeł, w których znajdowały się jeszcze mniejsze pudełka. Wszystko było pięknie zapakowane w świąteczny papier. Chłopcy zachwycili się grą planszową i od razu zaczęli w nią grać, a Gabrysia uciszyła się z modnych lalek. Wypełnione po brzegi plecaki sprawiły dużo radości całej rodzinie. Buty były dobrej jakości i idealnie nadadzą się podczas nadchodzącej zimy. Pani Magda była pozytywnie zaskoczona jakością i wielkością paczki i obiecała przygotować podziękowanie dla Darczyńcy.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Chciałabym serdecznie podziękować za profesjonalne podejście do sprawy i przygotowanie udanej paczki. Cieszę się, że Darczyńca zaangażował i zmotywował do działania tak dużo osób. Co więcej, Darczyńca przyczynił się również do promocji całego projektu w regionie. Cieszy mnie to, że są w okolicy osoby aktywne nie tylko fizycznie, ale również społecznie. DZIĘKUJĘ!
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Gabrysia dziękuje za farbki, w końcu będzie miała dużo kolorów farbek, bo zdarzyło się, że dzieci w szkole pytały czemu ma ich tak mało. Pani Magda dziękuje bardzo za swój ulubiony szampon i białą kurtkę.

 

“Szlachetna Paczka” parkrun Szczecinek

Jako parkrun Szczecinek z przyjemnością informujemy, że włączamy się czynnie do akcji "Szlachetna Paczka". Wybraliśmy rodzinę, której potrzeby określone są poniżej. Akcja gromadzenia rzeczy niezbędnych dla wybranej rodziny prowadzona będzie do dnia 06 grudnia 2013 r. Osoby deklarujące chęć udziału w akcji proszone są o wskazanie zakresu oferowanej pomocy i poinformowanie o tym koordynatorów parkrun Szczecinek telefonicznie, mailowo lub osobiście. Biorąc pod uwagę ilość pozytywnej energii :) zgromadzonej na każdym biegu, liczymy na waszą pomoc!

Opis rodziny

Pani Magda (35 l.) po wyprowadzce męża samotnie wychowuje trójkę dzieci: Szymona (12 l.), Macieja (10l.) i Gabrielę (6 l.). Ojciec dzieci, gdy jeszcze mieszkał z rodziną, nadużywał alkoholu i znęcał się nad nimi. Teraz próbują dojść do siebie, korzystają z pomocy psychologa oraz uczęszczają na zajęcia grupy dla osób współuzależnionych. Pani Magda po wielokrotnym dawaniu "kolejnej szansy" mężowi, postanowiła wnieść sprawę do sądu. Teraz czeka na jej rozwiązanie. Rodzina jest spokojniejsza, dzieci są grzeczne i mają ze sobą dobry kontakt. Rodzina potrzebuje pomocy, ponieważ nie otrzymuje żadnego wsparcia ze strony ojca dzieci, a jedynym ich dochodem jest pensja pani Magdy w wysokości 1180 zł oraz zasiłki, co po odliczeniu rachunków daje 255 zł na osobę. Czteroosobowa rodzina zamieszkuje tzw. blok socjalny. Warunki są skromne, ale Pani Magda dba o porządek i domową atmosferę. Najważniejsze potrzeby rodziny to obuwie na zbliżającą się zimę oraz środki czystości.

Trójce dzieci w najbliższym czasie znów będą potrzebne materiały szkolne.
Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

3. Potrzeby rodziny

1.Obuwie
2.Środki czystości
3.Materiały szkolne

- Środki czystości
Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń,
Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący

- Obuwie
Gabriela
Rodzaj obuwia: zimowe
Kategoria: kozaki
Rozmiar: 30

Szymon
Rodzaj obuwia: zimowe
Kategoria: trapery
Rozmiar: 37

Maciej
Rodzaj obuwia: zimowe
Kategoria: trapery
Rozmiar: 33

- Pomoce szkolne
Plecak dla Szymona, Zeszyty, Bloki, Kredki, Plastelina, Papier kolorowy, Klej, Plecak, Przybory do pisania

- Inne potrzeby
Używany rower - potrzebny pani Magdalenie, aby dojechać do pracy oraz zawieść najmłodszą córkę do szkoły.

- Specjalne upominki
Gabriela - lalka Monter High
Maciek - piłka do nogi
Szymon - gra planszowa związana z drugą Wojną Światową
Magdalena - zestaw do robienia biżuterii

⇐ Nowsze wiadomości