Dystans i trasa biegu

Trasa biegu przebiega przez Bulwar nad Wisłą przy ul. Jana z Kolna, a jej długość to 5km. W zdecydowanej większości nawierzchnia trasy to kostka bitumiczna oraz szutr. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśmi oraz kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmety te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

W związku z tym, że trasa przebiega przez teren ogólnodostępny, na którym jako uczestnicy nie mamy żadnych dodatkowych praw w stosunku do innych użytkowników terenu, prosimy pamiętać o zachowaniu ostrożności oraz - w razie konieczności - ustąpieniu pierwszeństwa innym użytkownikom.


W związku z naszą polityką bycia przyjaznymi środowisku naturalnemu, prosimy o przybycie na miejsce biegu spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu przez większą liczbę uczestników. Prosimy pamiętać również, iż za prawidłowe parkowanie samochodów odpowiedzialni są ich właściciele.


Bezpieczeństwo na trasie

Tczew jest bezpłatnym biegiem organizowanym przez wolontariuszy. W ramach parkrun naszym priorytetem jest bezpieczeństwo uczestników; biegaczy, kibiców oraz organizatorów. Naszym celem jest organizacja biegów, które są ogólnodostępne i jednocześnie bezpieczne. Zapewnienie bezpieczeństwa spoczywa w dużej mierze na nas jako organizatorach, wiele jednak zależy również od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez uczestników oraz kibiców. Dlatego też prosimy o wszystkich o zapoznanie się i zastosowanie się do poniższych zaleceń:

  • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km. W tym celu zalecamy wcześniejszą wizytę u lekarza specjalisty oraz wykonanie odpowiednich badań,
  • Prosimy pamiętać o rozgrzewce przed rozpoczęciem biegu,
  • Podczas biegu, prosimy o zachowanie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym organizowany jest bieg. Prosimy uważać na rowerzystów, innych biegających, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służb miejskich, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
  • Uczestnicy, którzy chcą biec z psem są mile widziani, aczkolwiek ze względu na bezpieczeństwo innych uczestników psy muszą być trzymane na krótkiej smyczy/uprzęży przez cały czas trwania biegu
  • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na bieg samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, nawet jeżeli jesteś spóźniony(a)!
  • Jeżeli biegniesz z dzieckiem w wózku, prosimy o zachowanie szczególnej uwagi na innych uczestników biegu oraz ustawienie się na końcu stawki w momencie rozpoczęcia biegu,
  • W momencie zauważenią problemów u innych uczestników, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pierwszej pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi/organizatorowi,
  • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od biegnących oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą towarzyszyć uczestnikom.
  • Udział w biegu jest bezpłatny i dobrowolny, tak więc wszyscy uczestnicy biorą w nim udział na własne ryzyko.
  • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w biegach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji Wolontariusze.

Wierzymy, że stosowanie się do powyższych reguł pozwoli zapewnić większe bezpieczeństwo oraz satysfakcję wszystkim uczestnikom parkrun Tczew.


Współczynnik kategorii wiekowych


W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %.

Tabele współczynnika wieku opracowane zostały po raz pierwszy w 1989 roku przez World Association of Veteran Athletes. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Na przykład, najlepszy rezultat uzyskany przez kobietę w wieku 53 lat na dystansie 10km wynosi 35:01. Tak więc, jeżeli kobieta w wieku 53 lat ukończy ten dystans w czasie np. 45:18, jej współczynnik wieku będzie wynosił 77,03% (czyli 35:10 podzielone przez 45:18).


Mapa trasyOpis trasy


Trasa parkrun Tczew zlokalizowana jest na Bulwarze nad Wisłą i biegnie wzdłuż brzegu Wisły przez 2,5 kilometra po czym następuje nawrót i powrót to miejsca startu/mety. Start oraz meta biegu umiejscowione są w tym samym miejscu na Bulwarze Nadwiślańskim w pobliżu mostu tczewskiego. Trasa biegnie ciągiem komunikacji pieszej z kostki bitumicznej wzdłuż Wisły, około 530 metrów całego dystansu to nawierzchnia szutrowa.

Udogodnienia


Na bulwarze ustawione są toalety przenośne toi-toi, nie ma natomiast szatni/przebieralni.

Lokalizacja startu i wskazówki dojazdu


Lokalizacja startu

Start oraz meta biegu umiejscowione są w tym samym miejscu na Bulwarze Nadwiślańskim w pobliżu mostu tczewskiego.

Dojazd transportem publicznym

Bezpośrednio do miejsca startu/mety nie dociera żadna komunikacja miejska, natomiast dojście z dworca PKP/PKS to około 1 km.

Idąc pieszo

Lokalizacja bulwaru znajduje się w obrębie Starego Miasta i jest znana mieszkańcom miasta. Lokalizacja trasy to bulwar nad Wisłą, z dworca PKP/PKS to 1 km, czyli około 10-15 minut marszu. Bulwar położony jest we wschodniej części Tczewa.

Korzystając z samochodu, roweru lub innego własnego środka transportu

Jadąc samochodem prosimy kierować się na ul. Jana z Kolna. Parking znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie startu/mety parkrunu na bulwarze. Parking jest ogólnodostępny, utwardzony (kostka bitumiczna) mieści się przy ulicy Jana z Kolna. Parking pomieści kilkadziesiąt samochodów również autobusy.

Najbliższa kawiarnia/miejsce spotkań


W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się Kawiarnia Mała czarna CAFE (ul. Żeglarska 4) oraz Restauracja Kawiarnia Pub "Przystań" (ul. Nad Wisłą 6).