Trasa

Lokalizacja trasy to Ul. Olimpijska. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to Nawierzchnia szutrowa i ścieżki leśne. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

Prosimy pamiętać, że parkrun organizowany jest na ogólnodostępnym terenie. W celu zachowania bezpieczeństwa, uczestnicy proszeni są o ustąpienie pierwszeństwa innym użytkownikom terenu. Być może Twój wynik będzie nieco gorszy i nie uda Ci się uzyskać kolejnego rekordu osobistego tym razem, ale przyczyni się do zmniejszenia ryzyka kolizji i wypadków.

Jesteśmy przyjaźni środowisku naturalnemu, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie na miejsce spotkania spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu wraz z innymi. Prosimy pamiętać, że odpowiedzialność za pojazdy ponoszą ich właściciele.

Bezpieczeństwo na trasie

parkrun Toruń jest cyklicznym spotkaniem, które ma służyć w bezpieczny sposób całej społeczności. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom naszych spotkań, jak również innym znajdującym się na trasie lub w jej okolicy. Dlatego prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 • W trakcie udziału prosimy uważać na otoczenie, w tym w szczególności innych użytkowników terenu.
 • Dzieciom poniżej 11 lat musi towarzyszyć rodzic/opiekun lub inny uczestnik wskazany przez rodzica/opiekuna.
 • W miarę możliwości prosimy o dotarcie na miejsce spotkania pieszo, rowerem lub środkami transportu publicznego w celu zredukowania niekorzystnego oddziaływania naszych spotkań na środowisko,
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji wolontariat,
 • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na nasze spotkanie samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, w szczególności jeżeli jesteś spóźniony(a)!
 • Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym zlokalizowana jest trasa, jak również samą trasę. Prosimy uważać w szczególności na rowerzystów, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służbowe, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
 • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km.
 • W momencie zauważenia problemów u innego uczestnika, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi.
 • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od uczestników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą im towarzyszyć.
 • W związku z faktem, że spotkania parkrun organizowane są na zewnątrz istnieje ryzyko obecności kleszczy, które przenoszą bakterie wywołujące Boreliozę. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat choroby oraz sposobów zapobiegania jej prosimy zapoznać się z dodatkową informacją tutaj.
 • Do udziału w parkrun zapraszamy również uczestników z psami. W przypadku udziału z psem prosimy o trzymanie psa na krótkiej smyczy oraz pod kontrolą przez cały czas trwania spotkania. Prosimy również o zapoznanie się z zasadami udziału z psem w sekcji pomoc.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że parkrun Toruń będzie bezpiecznym spotkaniem dla wszystkich.

Współczynnik wieku

W ramach wszystkich spotkań parkrun obliczany jest Współczynnik wieku w celu umożliwienia uczestnikom porównywania wyników.

W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Dodatkowo, Współczynnik wieku pozwala porównywać wyniki uzyskane na różnych dystansach, np. 5km oraz maraton.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy odwiedzić stronę pomoc.

Przebieg trasy

Opis trasy

Las na Skarpie jest miejscem gdzie możemy na chwilę oderwać się od zgiełku miasta, oddychać świeżym powietrzem i posłuchać śpiewu ptaków. Linia startu usytuowana jest zaraz za końcem asfaltu prowadzącego z ronda łączącego ulicę Olimpijską z ulicą Konstytucji 3 Maja. Na starcie jest dużo miejsca więc jest możliwość wybrania dla siebie dogodnego miejsca do biegu. Rozpoczynamy trasę Lęśnym Traktem aby po około 200 metrach skręcić w prawo w leśne ścieżki o szerokości pozwalającej przejechać samochodowi. Biegnemy do samego końca drogi, która lekko się wije. Tutaj znowu kierujemy się do samego końca drogi. Po zdrodze mijamy młode zagajniki szkółki leśnej. Skręcamy w prawo i znowu znajdujemy się na Trakcie Leśnym. Czeka nas teraz ostry skręt w lewo na skrzyżowaniu kilku ścieżek. Na tym odcinku jesteśmy całkowicie osłonięci drzewami. Jednak trzeba być czujnym bo już nie długo skręcamy w lewo. Trasa biegnie cały czas prosto. Na drodze stanie nam kolejny ogrodzenie - miejsce gdzie rosną młode drzewka, więc omijamy ogrodzenie delikatnie skręcając w lewo i zaraz potem delikatnie w prawo. Znowu wracamy na utwardzony i szeroki Trakt Leśny, żeby po chwili skręcić w prawo i dotrzeć do budynków szkółki leśnej, gdzie skręcamy w lewo na przygotowaną dla spacerujących ścieżkę z ławeczkami. To już prawie finish. Tutaj szczególną uwagę trzeba zwrócić na spacerowiczów, żeby nie doszło do kolizji. W oodali będzie widoczne rondo. Na końcu drogi przed asfaltem skręcamy w lewo. To już ostatnia prosta i po prawej stronie znajduje się meta naszego 5-kilometrowego odcinka.

Udogodnienia

brak

Jak dotrzeć na start

Lokalizacja startu

Linia startu usytuowana jest zaraz za końcem asfaltu prowadzącego z ronda łączącego ulicę Olimpijską z ulicą Konstytucji 3 Maja.

Dojazd transportem publicznym

Na miejsce startu dotrzeć można środkami komunikacji publicznej:
? korzystając z linii tramwajowej nr 1 wysiąść na końcu pętli tramwajowej przy przystanku Olimpijska (200m od m?ca startu),
? korzystając z linii autobusowej nr 16, 29, 33, 34, 24, 51, wysiąść przy przystanku Olimpijska (300m od m?ca startu).

Dojście pieszo

Trasa biegu znajduje się na przedłużeniu ulicy Olimpijskiej za rondem łączącym ją z ulicą Kostytucji 3 Maja. Przedłużenie to ulica trakt leśny prowadząca do szkółki leśnej znajdującej się na terenie lasu.

Dojazd samochodem/rowerem

Poruszając się samochodem najlepiej dojechać na ulicę Olimpijską i zaparkować przy salonie BMW i parkingach osiedlowych. Kierując się prosto do ronda ulicą Olimpijską za 400 metrów dotrzemy do linii startu i mety.

Kawiarnia

brak