Trasa

Lokalizacja trasy to Wrocław. Długość trasy to 5km, a jej nawierzchnia to ścieżki o nawierzchni szutrowej.. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy mogą być pokryte błotem, liśćmi lub kałużami. W ramach możliwości wolontariusze ubezpieczający trasę będą stali na trasie w miejscach o podwyższonym ryzyku lub fragmenty te zostaną oznaczone. Szczegółowy opis trasy znajduje się w kolumnie po prawej stronie ekranu.

Prosimy pamiętać, że parkrun organizowany jest na ogólnodostępnym terenie. W celu zachowania bezpieczeństwa wszystkich jego użytkowników prosimy ustąpić pierszeństwa innym użytkownikom terenu. Być może Twój wynik będzie nieco gorszy i nie uda Ci się uzyskać kolejnego rekordu osobistego tym razem, ale przyczyni się do wyeliminowania kolizji i wypadków.

Jesteśmy przyjaźni środowisku naturalnemu, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie na miejsce spotkania spacerem, na rowerze, biegnąc lub korzystając ze środków komunikacji miejskiej. Jeżeli musisz skorzystać z samochodu, prosimy o rozważenie skorzystania z jednego samochodu wraz z innymi. Prosimy pamiętać, że odpowiedzialność za pojazdy ponoszą ich właściciele.

Bezpieczeństwo na trasie

parkrun Wrocław jest cyklicznym spotkaniem, które ma służyć w bezpieczny sposób całej społeczności. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom naszych spotkań, jak również innym znajdującym się na trasie lub w jej okolicy. Dlatego prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

 • W trakcie udziału prosimy uważać na otoczenie, w tym w szczególności innych użytkowników terenu.
 • Dzieciom poniżej 11 lat musi towarzyszyć rodzic/opiekun lub inny uczestnik wskazany przez rodzica/opiekuna.
 • W miarę możliwości prosimy o dotarcie na miejsce spotkania pieszo, rowerem lub środkami transportu publicznego w celu zredukowania niekorzystnego oddziaływania naszych spotkań na środowisko,
 • W celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestniczących w parkrun zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach w charakterze wolontariuszy. Informacje na temat wolontariatu w parkrun znajdziesz w sekcji wolontariat,
 • Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi w pobliżu ulic. Szczególna ostrożność wymagana jest w tym względzie w przypadku dzieci. Jeżeli dojeżdżasz na nasze spotkanie samochodem prosimy o rozważny dojazd i parkowanie, w szczególności jeżeli jesteś spóźniony(a)!
 • Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na innych użytkowników terenu, na którym zlokalizowana jest trasa, jak również samą trasę. Prosimy uważać w szczególności na rowerzystów, pieszych, dzieci, psy, pojazdy służbowe, gałęzie oraz inne przeszkody, które mogą pojawić się na trasie,
 • Prosimy wszystkich uczestników o wcześniejsze upewnienie się, że ich stan zdrowia pozwala na pokonanie dystansu 5 km. W przypadku braku pewności zalecamy wcześniejszą wizytę u lekarza specjalisty oraz wykonanie odpowiednich badań,
 • Prosimy pamiętać o rozgrzewce przed udziałem w naszych spotkaniach,
 • W momencie zauważenia problemów u innego uczestnika, w miarę możliwości prosimy o udzielenie pomocy oraz jak najszybsze zgłoszenie problemu najbliższemu wolontariuszowi.
 • Jeżeli jesteś kibicem, prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu od uczestników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz psy, które mogą im towarzyszyć.
 • Ze względów bezpieczeństwa jednoczesny udział z wózkiem i psem jest niedozwolony.
 • W związku z faktem, że spotkania parkrun organizowane są na zewnątrz istnieje ryzyko obecności kleszczy, które przenoszą bakterie wywołujące Boreliozę. W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat choroby oraz sposobów zapobiegania jej prosimy zapoznać się z dodatkową informacją tutaj.
 • Do udziału w parkrun zapraszamy również uczestników z psami. W przypadku udziału z psem prosimy o trzymanie psa na krótkiej smyczy oraz pod kontrolą przez cały czas trwania spotkania. Prosimy również o zapoznanie się z zasadami udziału z psem w sekcji pomoc.

Mamy nadzieję, że przestrzeganie powyższych zasad sprawi, że parkrun Wrocław będzie bezpiecznym spotkaniem dla wszystkich.

Współczynnik wieku

W ramach wszystkich spotkań parkrun obliczany jest Współczynnik wieku w celu umożliwienia uczestnikom porównywania wyników.

W ramach indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych. Współczynnik kategorii wiekowych pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w %. Wyliczony procent pozwala na porównanie wyników uczestników nie będących zarejestrwanymi w ramach tych samych kategorii wiekowych, czy też reprezentujących odmienną płeć. Dodatkowo, Współczynnik wieku pozwala porównywać wyniki uzyskane na różnych dystansach, np. 5km oraz maraton.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy odwiedzić stronę pomoc.

Przebieg trasy

Opis trasy

Trasa biegu w całości umiejscowiona jest na koronie wałów od Jazu Opatowickiego w kierunku Mostu Zwierzynieckiego we Wrocławiu i wynosi 5km. Start przy szlabanie obok Jazu Opatowickiego - biegniemy w kierunku Mostu Zwierzynieckiego, jednak zawracamy za Gazociągiem nad Odrą - również przy żółtym szlabanie (półmetek) i wracamy tą samą drogą. Trasa w całości prowadzi naturalnymi ścieżkami - korona wałów. Przebieg trasy jest oznakowany, a dodatkowo, znajdują się na niej wolontariusze służący pomocą i wskazówkami

Udogodnienia

COURSEFACILITIES

Jak dotrzeć na start

Lokalizacja startu

Start i meta są zlokalizowane na wałach koło Jazu Opatowickiego i Wyspy Opatowickiej. Tuż przy ulicy Braci Gierymskich. Trasa biegu to korona wałów między Jazem Opatowickim a Mostem Zwierzynieckim. Na miejsce startu został wybrany szlaban przy wejściu na Jaz Opatowicki. Spotykamy się przy wejściu na Jaz Opatowicki o godzinie 8.45 (rozgrzewka), po rozgrzewce startujemy punktualnie o 9.00 spod szlabanu.

Dojazd transportem publicznym

Trasa biegu położona jest obok pętli tramwajowej BISKUPIN, dojazd tramwajami: 1, 2, 4, 10 (do pętli) - z przystanku należy iść w kierunku wałów, po wejściu na wały idziemy w kierunku Jazu Opatowickiego). Jeszcze lepszy dojazd jest autobusem nr 146, którym należy jechać do końca trasy na Bartoszowicach - ostatni przystanek znajduje się około 50 m od miejsca startu.

Dojście pieszo

Aby dotrzeć do Jazu z centrum Wrocławia (z Rynku) należy iść ul. Wita Stwosza, obok Galerii Dominikańskiej aleją Juliusza Słowackiego, przez Most Grunwaldzki, w ulicę Marii Curie-Skłodoskiej (kliniki, Politechnika), następnie przez Most Zwierzyniecki i 1) skręcić za mostem w prawo i iść cały czas wałami do Jazu Opatowickiego) lub 2) za mostem zwierzynieckim iść prosto ul. Wróblewskiego (obok Hali Ludowej, ZOO i Akademików Politechniki) przez ul. Karola Olszewskiego, a następnie skręcić w Baciarellego i Braci Gierymskich.

Dojazd samochodem/rowerem

Z placu Grunwaldzkiego należy jechać przez Curie-Skłodowskiej i Olszewskiego, następnie skręcić w prawo w Baciarellego i Braci Gierymskich. Parking znajduje się na ul. Braci Gierymskich obok biurowca JTT - 15 metrów od miejsca startu/mety obok Jazu Opatowickiego.

Kawiarnia

W pobliżu trasy znajdują się akademiki Politechniki (ul. Wittiga) a tam pokoje do wynajecia, kawiarnia, sklepy.