Sponsorzy i Organizacje wspierające

Organizacje wspierające

Organizacje wspierające uczestniczące w parkrun różnią się nieco od sponsorów poprzez rolę jaką pełnią. Organizacje wspierające pomagają rozwijać parkrun w odniesieniu do konkretnego obszaru lub wspierają nas w podnoszeniu zakresu oraz/lub jakości usług oferowanych uczestnikom parkrun.

Patronat

Ministerstwo Sportu i Turystyki powołane zostało w celu realizacji zadań związanych z rozwojem sportu powszechnego i wyczynowego, w tym upowszechniania kultury fizycznej, realizacji zadań związanych z rekreacją i rehabilitacją ruchową, sportem dzieci i młodzieży, sportem kwalifikowanym, jak również sportem osób niepełnosprawnych oraz rozwojem turystki. Ministerstwo realizuje swoje zadania poprzez wspieranie oraz dofinansowanie działów i projektów związanych m.in. ze sportem. Wśród realizowanych zadań jest m.in. rozwój sportu powszechnego, umożliwiającego szerokiej grupie obywateli uprawianie aktywności fizycznej w ramach inicjatyw takich jak parkrun.

Ministerstwo Zdrowia, jako naczelny organ nadzorujący i kreujący politykę w zakresie ochrony i promocji zdrowia prowadzi szeroką współpracę z organizacjami pozarządowymi, w tym oddolnymi inicjatywami, takimi jak parkrun. Poprzez zaangażowanie oraz wsparcie sektora pozarządowego oraz inicjatyw mających na celu popularyzację aktywności fizycznej, Ministerstwo przyczynia się do podniesienia poziomu zdrowia obywateli.

Partner medialny

Portal MaratonyPolskie.PL jest najstarszym, nieprzerwanie funkcjonującym Polskim wydawnictwem elektronicznym poświęconym tematyce biegów. Portal założony w 1999 roku funkcjonuje na styku sympatyków biegania i organizatorów imprez biegowych. Misją portalu jest dostarczanie rzetelnych oraz wyczerpujących informacji na temat świata biegów - imprez, wydarzeń, produktów, akcji społecznych. Portal MaratonyPolskie.PL jest liderem rynku w segmencie elektronicznych mediów biegowych i stałym partnerem ponad 120 największych imprez biegowych w Polsce popularyzując i wspierając rozwój biegania w Polsce. W roku 2017 portal przyłącza się również do inicjatywy parkrun aby wspólnie zachęcać Polaków do regularnej aktywności fizycznej oraz udziału w bezpłatnych biegach parkrun, jak i innych imprezach organizowanych w kraju.